Vodi tim iz Doboja sa dva gola prednosti.
Mićo Vukanović(G) , Elvir Duraković , Armin BeÅ”agić , Amir Velić , Amer Drljević , Damir Hrelja , Anel Hebibović (K), Darko Bodul , Dario Blagojević , Azur Mahmić , Demir Jakupović , REZERVE Mehmed Pajaziti(G) , Amar Sabljica , Iris Mandžuka , Senad KaÅ”ić , Edin Biber , Almir Ćubara , Berin Alić , Nermin Alagić , Anes Vazda ,
Postava
Mihajlo Dabić(G) , Dimitrije Zajić , Nikola Popara , Ivan Đorić , UgljeÅ”a Stevanović , Ostoja Å aula , Leo Janković , Marko Kujundžić , David Čolić , DuÅ”an Ristić (K), Milan Milanović , REZERVE Elvir Trako(G) , Franko Dadić , Eldin Hasanbegović , Aleksandar Milaković , Mario Krstovski , Milan Basrak , Obrad Starčević , Ajdin Žilić , Luka Kulenović ,

Zajić sruÅ”io Igman

27.08.2022 Administrator DC

Fudbaleri Igmana danas su u sklopu sedmog kola Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja na stadionu MGM Farm Arena doživjeli poraz od Sloge, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:2.

Prvu priliku na utakmici je imao BeÅ”agić, koji je pokuÅ”ao sa 20 metara, ali je golman Sloge odbranio njegov udarac.Ā

U 16. minuti je Bodul pokuÅ”ao glavom sa sedam metara ugroziti gol Sloge, ali je lopta otiÅ”la iznad prečke gostujućeg golmana. U narednom napadu je odmah uzvratila Sloga. Đorić je izveo kontranapad, ali je njegov udarac zaustavio Vukanović.

Ofanzivac Sloge, Leo Janković, mogao je u 25. minuti postići pogodak, ali je sa pet petara loptu poslao visoko preko gola.Ā

Ozbiljnih prilika nije bilo sve do 43. minute kada je Đorić Å”utirao sa 20 metara, ali njegov udarac je zaustavio golman Igmana. Prvo poluvrijeme je zavrÅ”eno rezultatom 0:0.

Drugi dio meča je počeo prilikom Hrelje, koji je Ŕutirao iz teŔke pozicije, ali njegov udarac je otiŔao pored protivničkog gola.

Sloga je u 57. minuti uspjela da iskoristi sve promaÅ”aje Igmana. Nakon kornera u protivničkom Å”esnaestercu se najbolje snaÅ”ao Zajić, koji je savladao Vukanovića.

Gosti su u 62. minuti imali veoma dobru priliku. Hebibović se poigravao na 30 metara od svog gola, izgubio je jednu loptu, ali Kulenović sa sedam metara nije uspio da savlada golmana Sloge.

Četiri minute kasnije je Zajić postigao svoj drugi pogodak na danaÅ”njoj utakmici kojim je udvostručio prednost Sloge u Doboju kod Kaknja.Ā

Igman je mogao do gola doći u 75. minuti. Jakupović je izaÅ”ao jedan ja jedan sa golmanom Sloge, ali ga nije uspio savladati.Ā

U 82. minuti je Blagojević zaradio direktan crveni karton nakon prekraÅ”aja koji je napravio, te je svoju ekipu ostavio na cjedilu. Nakon toga je i Đorić u ekipi Sloge zaradio direktno isključenje budući da je laktom udario jednog igrača Igmana.Ā

Do kraja utakmice je Sloga uspjela sačuvati prednost od dva gola razlike, te je doŔla do pobjede.