1 : 2

Vest Hem uzeo Ligu konferencije

08.06.2023 Administrator DC

Vest Hem /Foto,Fejsbuk

Fudbaleri Vest Hema osvojili su Ligu konferencije, u finalu u Pragu savladali su Fjorentinu 2:1 (0:0).

Junak trijumfa londonskog tima bio jeĀ Džerod Boven, u 90. minutu je posle sjajnog kontranapada i asistencijeĀ Lukasa PaketeĀ postigao pobedonosni gol.

Prethodno je Vest Hem poveo iz VAR penala prekoĀ SaidaĀ BenrahmeĀ u 62, a izjednačio jeĀ ÄakomoĀ BonaventuraĀ u 67. minutu.

Luki JovićuĀ (zamenjen na poluvremenu) je zbog ofsajda poniÅ”ten gol u nadoknadi prvog poluvremena.

Ceo meč za tim iz Firence odigrao jeĀ Nikola Milenković.

Vest Hem je doÅ”ao do trećeg evropskog trofeja u istoriji, posle Kupa kupova 1965. i Intertoto kupa 1999. godine, a ujedno i do direktnog plasmana u Ligu Evrope sledeće sezone.

U domaćim okvirima Čekićari imaju tri osvojena FA kupa i jedan Komjuniti Å”ild.

Fjorentina je ove sezone pretrpela i drugi poraz u finalu, poražena je i u finalu Kupa Italije.

Ā
Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa Conference League - Final stages Fiorentina West Ham United