Real zaustavio Siti

Posle 3:3 u prvom meču u Madridu, revanš u Mančesteru nije bio spektakularan. Real je u Mančesteru poveo već u 12. minutu, Rodrigo je iz drugog pokušaja, posle odbrane Edersona, uspeo da pošalje loptu u mrežu iz neposredne blizini.

Siti je posle toga uglavnom kontrolisao igru i napadao, ali nije stigao do stoodstotnih prilika. Domaćin je napokon izjednačio u 76. minutu, Kevin de Brujne je matirao dotle odličnog golmana Reala Andreja Lunina. U 82. minutu De Brujne je promašio stoodstotnu šansu, posle dodavanja rezerviste Žeremija Dokua prebacio je gol sa desetak metara, pa je ostalo 1:1 i meč je otišao u produžetke gde nije bilo uzbuđenja te se prešlo na penal lutriju.

Real je loše počeo promašajem Modrića, ali je Lunjin postao junak nakon što je odbranio šuteve Bernarda Silve i Matea Kovačića i tako odveo "kraljeviće" u polufinale.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Champions League - Final stages Manchester City Real Madrid