Bimal Jedinstvo odbranilo titulu

Detalj sa meča Bimal Jedinstvo - Gacko

Odbojkašice Bimal Jedinstva odbranile su šampionski tron i danas u drugom meču plej ofa na parketu svoje dvorane u Brčkom porazile gošće iz Gacka sa 3:0 u setovima. Kako je i prvi meč ova dva kluba,a igrao se u Gacku pripao Bimal Jedinstvu (1:3), one su stigle do titule.

Bilo je čini se jasno več nakon tog prvog okršaja da ekipa Gacka nema snage da se odupre višestrukim šampionaka Bosne i Hercegovine. To se videlo i u prvom setu. Tim domaćina ga je dobio sa 25:13.

Drugi je bio nešto bolji za Gacko. Uspele su doći do 18 poena, pa su poražena sa 25:18.

Treći set je  bio ipak najbolji i najneizvesniji.

Brčanske su imale prednost na početku od 9:8 i 12:10. Gačanke su pokušaval da prokernu igru. Tim Brčkog je stigao i do 20:16,ali se na kraju ušlo u neizvsnu završnicu, pa su treći set Nataša Slijepčević i drugarice dobile sa 26:24 i tako u seriji bile bolje rezultatom 2:0, pa je titula ostala u Brčkom.