Remi u Brčkom, Slavija žali za izgubljenim bodovima

Rukometaši Lokomotive i Slavije podijelili su po bod u utakmici 14. kola Premijer lige BiH za rukometaše odigravši 28:28.

Može se reći da su Sokolovi zaslužili i puni plijen u ovom meču, a zbog svega toga u timu iz Istočnog Sarajeva vlada i nezadovoljstvo što sa sobom u Istočno Sarajevo nisu ponijeli puni plijen, a bez njih su ostali pogotkom domaćih iz sedmerca u samom finišu utakmice. Ostalo je nekoliko sekundi za napad Slavije, no šut odlazi pored gola i domaći su mogli odahnuti.

Lokomotiva je na poluvrijeme otišla sa +2, 14:12, ali onda u drugom poluvremenu Miloš Močević spušta roletnu i sa nestvarnom 21 odbranom završava susret, te to daje krila Sokolovima da dođu do potpunog preokreta kojeg su i održavali veći tok drugog dijela.

Adis Hrbat je postigao osam pogodaka, Haris Bračković je povukao kada je ubojiti bek dolazio do daha, pa je završio sa sedam golova, dok je Ivan Benić ovaj put postigao šest golova. Kod domaćih, Nikol Grujić je postigao deset golova.

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina