Hrabra Lokomotiva poražena od Sarajeva

Hrabre Lokosice odigrale vitešku utakmicu na Butmiru

U utakmici četvrtog kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine fudbalerke Lokomotive iz Brčkog poražene su od aktuelnog prvaka, ekipe SFK 2000 Sarajevo rezultatom 2:0.

Utakmica po prikazanoj igri, želji, borbi, potpunosti je opravdala očekivanja. I pored poraza predstava Lokomotive u premijerligaškoj utakmici na Butmiru protiv Sarajki je sigurno ohrabrujuća za ženski fudbal u ovoj zemlji.

Prvo poluvrijeme igralo se dosta otvoreno sa jedne i druge strane, gdje je viđeno nekoliko dobrih šansi. Sarajke su u par navrata pogodile prečku, dok je Lokomotiva svoje prilike vrebala preko Marije Damjanović, ali promjene rezultata nije bilo nakon prvih 45. minuta.

Međutim u nastavku, tačnije u 53. minuti Sarajke su postigle pogodak preko rezerviste Maje Jelčić, te stigle do prednosti od 1:0. Konačan rezultat utakmice postavila je Jasna Đoković u 67. minutu i to je četvrta pobjeda Sarajki u isto toliko odigranih utakmica, a Lokosice su doživjele prvi poraz u ovoj sezoni.

SFK 2000 Sarajevo - ŽFK Lokomotiva Brčko 2:0 (0:0).
Stadion: Trening centar FK Sarajevo (Butmir).