Fortuna razbila Banja Luku u Živinicama i obezbjedila opstanak

Fortuna Živinice

Na kraju utakmice u Živinicama, fudbalerke Fortune slavile su opstanak u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine, a početak sezone tima iz Živinica neće se dugo pamtiti, jer su u direktnom okršaju ubjedljivo savladale ekipu Banja Luku rezultatom 4:0 i tako će oni i naredne sezone igrati u bh. eliti.

Domaćin je apsolutno imao inicijativu od prvog do posljednjeg minuta utakmice. Fortuna je povela u sedmom minutu iz kaznenog udarca, koji je odlično izvela Lamija Oštraković i donijela svojoj ekipi prednost od 1:0. Potom se igra malo umirila, Fortuna je imala više lopte u svom posjedu, dok je Banja Luka iz kontranapada pokušalava da napravi nešto, ali to je bila rijetkost. U samom finišu prvog dijela igre udvostručena je prednost. Selimović je lijepo pratila akciju i zabila svoj šesti gol ove sezone i sa 2:0 otišlo se na odmor.

U nastavku, ista slika. Samo je bilo pitanje, kojim će se rezultatom završiti ovaj duel. U 60. minutu treći gol na meču ponovo postiže Lamija Oštraković, koja je odigrala sjajnu utakmicu i već tada je bilo sve jasno oko opstanka, ali i onoga ko ispada iz lige. Konačan rezultat ove utakmice i tačku na "i" postavila je Alma Noćajević u 69. minutu za 4:0.

Živinice će i naredne sezone imati premijerligaša

Fortuna je nakon povratka iz Prve lige Federacije BiH uspjela zadržati premijerligaški status, dok je Banja Luka ovim porazom izgubila sve šanse da pokuša izboriti opstanak. Rijetki su slučajevi da posljednja dva kola u ovom rangu neće imati takmičarski značaj, nego će se igrati za prestiž.

Treba napomenuti, ali i pohvaliti sudijsku trojku iz Sarajeva, Merimu Čelik, Aidu Jusufović i Nejru Ališpago koje su veoma dobro obavile svoj posao i čestitati im na tome kako su osjetile ovu utakmicu zbog same težine.

ŽFK Fortuna Živinice - ŽFK Banja Luka 4:0 (2:0).
Stadion: Gradski u Živinicama.