Cirkus u Brodcu: Igračice Banja Luke stajale na terenu i puštale golove

Banja Luka

Derbi Radnika iz Bijeljine i Banja Luke trebao je ponuditi ono što fudbal uvijek očekuje, jednu lijepu predstavu i golove dva najstarija kluba u ženskom fudbalu u Republici Srpskoj, međutim on se pretvorio u jednu, pa slobodan sam reći "sramotu" ovog sporta.

Naime, prema informacijama koje je dobio naš portal iz dobro pouzdanih izvora, sportni detalj meča bio je navodno prvi pogodak ekipe Radnika iz Bijeljine. Kako se navodi, glavna sutkinja sa svojom asistenticom nije se dobro sporazumijela kada je u pitanju ofsajd pozicija, pa je Sofija Krajšumović uzela loptu i postigla pogodak koji je na kraju priznat. Naravno, to je izazavlo buru u gostujućim redovima koji su bili izrevoltiran takvom odlukom.

Do kraja prvog poluvremena Radnik je postigao još četiri gola i bilo je 5:0 nakon prvog dijela igre. A onda u nastavku, ono što čak godinama ni SFK 2000 Sarajevo nije uradio, to je napravio tim iz Semberije.

Nezvanično saznajemo da je u svlačionici Banja Luke jedan član stručnog štaba rekao fudbalerkama istoimenog tima da samo "stoje" na terenu i da ne rade apsolutno ništa, što su one i učinile. Radnik je postigao 20 golova u drugom poluvremenu i sa rezultatom 25:0 stigao do pobjede.

Lokomotiva 9 : 0 Modriča
Radnik Bumerang 3 : 1 Iskra
Fortuna 2 : 4 Emina
Banja Luka 0 : 10 SFK 2000