Rogatica bolja od Buldogsa

Košarkaši Rogatice savladali su Mladost-Buldogse u prvom kolu Prve lige Republike Srpske, rezultatom 79-66.

Prvi period Buldogsi su odigrali jako dobro. Defanzivno su sjajno otvorili meč te su imali i deset poena prednosti. Na kraju su dobili prvi period sa 17-12. Sredinom drugog perioda Rogatica je preuzela vodstvo. Rogatica je dobro finiširala prvo poluvrijeme te su na odmor otišli sa devet poena prednosti.

Rogatica je bolje ušla u drugo poluvrijeme. Ekipa trenera Kojića došla je do dvocifrene prednosti. Ipak, momci Aleksandra Bokura se nisu predali. Iako je bilo i +13 za domaće, na kraju su Buldogsi prišli na osam poena zaostatka. U poslednjem periodu gosti su se pokušavali vratiti ali je Rogatica kontrolisala utakmicu i došla je do prve pobjede.

Rogaticu je do pobjede predvodio Okiljević sa 28 poena dok je Dejan Barbarez bio najefikasniji u Buldogsima sa 20 poena.