Sutjeska „petardom“ ispratila Borac

Da su fudbaleri Sutjeske igrali u dosadašnjem delu šampionata u Prvoj ligi Republike Srpske kao što je to bilo u susretu protiv Borca njihov položaj na tabeli bi bio sigurno mnogo bliži vrhu nego donjem delu .

Sada im predstoji samo  nada da će u preostala četiri kola ostvariti cilj i obezbediti opstanak. Gosti  iz Kozarska Dubice su igrali na stadionu pokraj Ćehotine onako kako to rezultat pokazuje.

Bila je to prava fudbalska rapsodija Fočaka , već nakon prvog ozbiljnijeg napada u 14. minutu domaći tim je stigao do vođstva. Nikola Mojović je lepo na levoj strani pronašao Okuku koji je uputio idealan centaršut pred gol gostiju gde je na mestu bio Rašević i glavom zatresao mrežu Borca.

Samo šest minuta kasnije golman gostiju Vilan Orlando je u kaznenom prostoru oborio Boška Radovića, a vrlo dobri sudija Domazet je pokazao na belu tačku.

Sigura sa 11. metara bio je kapiten Nikola Mojović.

Gosti se nisu predavali pa su nakon jedne lepe akcije i  centaršuta Mršića u 27.minutu preko Ognjen Krnete uspeli da smanje rezultat na 2:1.

Samo što je  počeo drugi deo susreta u 47. minutu usledila je skoro identična akcija domaćih fudbalera kao kod prvog pogotka, Nikola Mojović dubinskom loptom pronalazi Okuku na levom krilu koji  lepo centrira, a najbolji akter susreta Rašević podsjeća na dane kada je dominirao premijerligaškom scenom i  glavom šalje loptu iza leđa golmana Vilana Orlanda.

U 60. minutu je bilo 4:1, ponovo je na sceni  neumorni Nikola Mojović koji iz slobodnog udarca sa desne strane ubacuje loptu duboko u srce kaznenog prostora gostiju, a Mirković najbolje skače i glavom sprovodi loptu pod prečku protivničkog gola.

Slično je bilo i u 79.minutu opet  Nikola Mojović izvodi slobodan udarac i  ponovo  je u šesnaestercu gostiju dobro postavljen bio Mirković  i pogodio doni lijevi ugao gola Borca za konačnih 5:1.

SUTJESKA (F) - BORAC (KD) 5:1 (2:1)

Gradski stadion. Bez gledalaca. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) . Strelci: Rašević 14. i 48. N. Mojović  20. iz penala,  Mirković 60. i  79.minut (Sutjeska), O. Krneta  27.minut (Borac) Žuti kartoni: Milenković, Milutinović, V. Ivanović (Sutjeska), Radmilović, Mršić, Pekić, O. Kreneta (Borac)

Sutjeska (F) - M. Radović  (od 80. Milanović), Filipović , Mirković, Rašević 8, V. Ivanović  (od 74. Šupić), B. Radović  (od 74. Vuković),  N. Mojović, Milutinović  (od 84. Vladičić), Okuka (od 84. D. Mojović), Pljevaljčić.

Borac(KD) - Vilan  Orlando , M. M. Kovačević , Mršić, Radmanović , M. B. Kovačević  , Rudan, O. Krneta , Radoja , Pekić, N. Krneta , Rašević .

Igrač utakmice: Dejan Rašević (Sutjeska)

Slavija 2 : 0 Drina
Modriča 0 : 2 Tekstilac
Zvijezda 09 3 : 1 Leotar
Sutjeska 5 : 1 Borac
Željezničar 3 : 2 Jedinstvo
Sloboda 2 : 0 Ljubić
Rudar Prijedor 2 : 0 Podrinje