Tuzla siti – Rudar Prijedor3:2 (2:1)

Santos Rodrigez desno

Fudbaleri Rudar Prijedora poraženi su večeras na stadionu Tušanj u Tuzli od lidera Tuzla sitija rezultatom 3:2, a izabranici trenera Nikice Milenkovića primili su treći gol u 89. minutu kada je pogodio rezervista Mirzad Mehanović.

Poslije 34 minuta domaćini su imali vođstvo od 2:0 golovima Augustina Dofa i Petra Mišića, ali su “rudari” sa Sane u 44. minutu ublažili vođstvo Tuzlaka golom Demira Jakupovića poslije centaršuta Santosa Rodrigeza. Rezultat je izjednačen u 64. minutu, Brazilac santos Rodrigez je ponovo centrirao, a pogodio je za 2:2 Sergej Dojčinović.

Kada se očekivalo da gosti odnesu bod sa Tušnja, Mirzad Mehanović je donio svom timu pobjedu.

Stadion: Tušanj u Tuzli. Gledalaca: 1.500. Sudija: Aleksandar Njagomirović (Prnjavor). Strijelci: 1:0 Dofo (30), 2:0 Mišić (34), 2:1 Jakupović (44), 2:2 Dojčinović (64), 3:2 M. Mehanović (89). Žuti kartoni: Fejzić, Nukić, Mehidić (Tuzla siti), Halilović, Sajak, Rajović (Rudar Prijedor).

TUZLA SITI: Fezić, Šukilović (od 68. Čeliković), Nukić, Gavrić (od 77. M. Mehanović), Krpić, Džafić, Mišić (od 68. Efendić), Mehidić, Dofo, Moris, Mešinović (od 77. E. Mehanović).

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Pekija, Pavlović (od 60. Danilović), Santos Rodrigez, Burazor, Mandić, Dojčinović (od 90+3. Gavranović), Sajak, Marić (od 23. Halilović), Jakupović (od 60. Rajović), Smajić (od 60. Sadiku).

Velež 2 : 1 Leotar
Sarajevo 0 : 0 Široki Brijeg
Željezničar 1 : 1 Sloboda
Borac 4 : 3 Radnik
Tuzla City 3 : 2 Rudar Prijedor
Posušje 0 : 0 Zrinjski