Borac opet bez trijumfa

Danas je u Banjaluci odigrana zaostala utakmica trećeg kola Premijer lige BiH između Borca i Tuzla Sitija , koja je završena neriješenim rezultatom 1:1.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu i to u priličnom kratkom vremenskom periodu.

Tuzla Siti je poveo početkom drugog dijela preko Krpića, da bi Banjalučani poravnali desetak minuta kasnije pogotkom koji je iz penala postigao Stojan Vranješ.

Grbić dosudio penal za Borac, Vranješ donio izjednačenje domaćimPročitaj više

Kada je riječ o samoj utakmici, Borac ju je generalno bolje otvorio i imao veliku šansu u prvim minutama, ali Vranješ nije uspio postići gol. Nastavio je Borac sa napadima i agilnijom igrom, te je imao nekoliko prilika i poluprilika preko Kulašina, Brajlovića i Vojinovića, no bez promjene rezultata.

Krajem prvog poluvremena zaprijetili su i Tuzlaci preko Nukića, ali lopta je nakon što je pogodila Subića završila na prečki.

To je bilo sve u prvom poluvremenu, da bi u praktično prvih 10-12 minuta drugog dijela vidjeli dva gola, a nakon toga utakmica poprima dosta ofanzivan tok na obje strane.

Obje ekipe stvarale su šanse, da bi u posljednjih 20 minuta Borac bio taj koji je nametnuo svoju igru i preuzeo kontrolu nad utakmicom, te stvorio nekoliko dobrih šansi, ali Tuzla je i dalje bila dosta opasna iz kontranapada. Najbolju šansu Tuzla je imala u sudijskoj nadoknadi kada je Mehanović sjajno proigroa Brkića, ali udarac napadača Tuzla Sitija otišao malo pored gola Pavlovića.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, pa su se obje ekipe morale zadovoljiti podjelom bodova.

Sloboda 1 : 0 Leotar
Široki Brijeg 0 : 0 Radnik
Velež 0 : 2 Rudar Prijedor
Sarajevo 0 : 2 Zrinjski
Željezničar 1 : 0 Posušje
Borac 1 : 1 Tuzla City