“Rudari” pokvarili 75. rođendan Sarajeva

Utakmica je kasnila nekoliko minuta zato što su gosti samo u tamnoj garnituri opreme, pa su domaći fudbaleri, na zahtjev sudija, morali da se presvlače iz bordo u bijelu boju za 75. rođendan.
Sarajlije su povele u 11. minutu kada je Selmir Pidro ubacio iz kornera, a najviši u skoku je bio Darko Lazić i glavom sa pet metara zakucao loptu u mrežu pored istrčalog golmana Kenana Topolovića. “Rudari” sa Sane su izjednačili iz prve prave prilike, sjajnoje po lijevoj strani prošao Predrag Zekanović i ubacio loptu pred gol domaćin, a Džozef Amoa je sa pet metara nogom pogodio mrežu bordo tima.
Prvu šansu u nastavku u 47. minutu imao je Darko Bodul koji je pogodio stativu uz obilatu pomoć golmana gostiju Kenana Topolovića. Sarajevo je imalo inicijativu, ali je u 63. minutu ostalo sa igračem manje. Darko Lazić je bespotrebno faulirao Santosa Rodrigeza i zaradio drugi žuti karton, pa je morao u svlačionicu.
Rudar Prijedor je u finišu utakmice iz nekoliko kontranapada opasno zaprijetio domaćem golmanu, ali se gostujući fudbaleri uglavnom nisu dobro snalazili u izglednim prilikama. Igrao se 79. minut kada su domaći navijači napravili bakljadu pa je uslijedio prekid od nekoliko minuta. U pet minuta sudijske nadoknade domaćini su pokušavali da dođu do pobjedničkog gola, ali nisu uspjeli, pa su “rudari” pokvarili slavljenički ambijent Sarajlija.

Sarajevo – Rudar Prijedor    1:1 (1:1)

Olimpijski stadion Koševo u Sarajevu. Gledalaca 3.000. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Strijelci: 1:0 Lazić (11), 1:1 Amoa (31). Žuti kartoni: Bagarić (Sarajevo), Topolović (Rudar Prijedor). Crveni karton: Darko Lazić (Sarajevo) u 63. minutu.
SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Lazić, Đokanović (od 68. Ramić), Ahmetović (od 68. Dervišagić), Bodul (od 59. Velkoski), Varešanović (od 59. Bagarić), Palić (od 86. Hebibović), Kurduć, Dipovac.
RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Asani (od 56 Santos Rodrigez), Sadiku, Pekija, Pavlović, Bilbija (od 42. Danilović), Kulenović (od 90. Knežević), Burazor, Dojčinović, Amoa (od 56. Jakupović), Zekanović.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski