Maksimović odbranio titulu

Marko Maksimović

Sarajevu je održano Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u tenisu za igrače do šesnaest godina.

Prvo mjesto u muškoj kategoriji, bez posebne muke, ponovo je osvojio Marko Maksimović, teniser Teniskog kluba Doboj.

Marko je u finalnom meču savladao Sarajliju Amara Silajdžića rezultatom 6:1, 6:3 i još jednom pokazao kome pripada vrh pobjedničkog postolja u Bosni i Hercegovini.

Marko, njegov trener Denis Spahić i Teniski klub Doboj, ponovo su slavili…po ko zna koji puta u poslednje vrijeme, jer osvajanje pobjedničkih pehara ovom mladom dobojskom teniseru postala je rutinska stvar.

U ženskoj kategoriji, prvakinja je Anastasija Ignjatić, teniserka TK Elite Banja Luka. Ignjatićeva je u finalnom meču dobila Asju Salkanović iz Zenice rezultatom 7:6, 6:0 i osvojila naslov državne prvakinje.