Zvezda slavila u derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u vječitom derbiju. Zvezda je slavila sa 2-0.

Zvezda je bolje otvorila susret i prva opasnost za golmana Popovića bila je kada je Rodić tražio Ohija centaršutom ali je Popovič dobro reagovao. Menig je prvi imao šansu za goste ali je Borjan sjajno intervenisao.

U 23. minuti, Zvezda je povela. Rodić je ubacio, Katai odlično reagovao a Ohi je matirao nemoćnog Popovića. Nastavila je Zvezda sa odličnom igrom. U 41. minuti, ekipa Dejana Stankovića duplirala je vodstvo a strijelac je bio Katai.

U nastavku je Partizan zaigrao nešto ofanzivnije nego u prvom poluvremenu. Međutim, nisu uspjeli stvoriti veće šanse i ozbiljnije zaprijetiti Borjanu. U završnici susreta, Zdjelar je dobio drugi žuti karton te je Partizan meč završio sa desetoricom.

Partizan je ostao lider sa dva boda više od Zvezde.