Remi u Trebinju

Fudbaleri Leotara i Sarajeva rezultatom 1:1 su podijelili bodove u susretu 24. kola Premijer lige BiH

Fudbaleri Leotara i Sarajeva sastali su se danas drugi put u nešto više od mjesec dana na trebinjskom stadionu Police, a za razliku od prve utakmice, koju je Sarajeva brzim golovima dobilo sa 2:0, ovaj put je Leotar pružio dosta bolji otpor.

Kiša koja je padala danima prije današnjeg duela u Trebinju nije toliko uništila teren Polica, ali svejedno je utjecala na stil igre oba tima.

Nisu se ni Sarajevo ni Leotar trudili igrati previše dopadljiv fudbal, već su nastojali što brže prići protivničkom golu. Stoga smo gledali mnoštvo dugih lopti sa obje strane, a samim tim, svaka opasna situacija zaustavljana je bez previše razmišljanja prekršajem.

I to je bilo dovoljno da vidimo dva pogotka, te još nekoliko prilika i sa jedne i sa druge strane. Leotar je poveo u devetoj minuti pogotkom Nikole Dujakovića, nakon što je ranije udarac Marija Krstovskog odbranio Belmin DIzdarević.

Sarajevo se brzo revanširalo Leotaru, te je stiglo do poravnanja. Nakon kornera je lopta došla do Varešanovića koji šutira, ali lopta je izblokirana i odbijena do Čatakovića. On rutinski trese mrežu Leotara, a iako su domaći fudbaleri tražili ofsajd, o tome nije bilo ni govora, jer je sa izlaskom zakasnio Miloš Stanojević.

Imalo je Sarajevo još jednu šansu preko Asmira Suljića, dok je dva puta golu Sarajeva prijetio Ognjen Todorović, ali jednom je jako loše šutirao, a drugi put je iz odlične pozicije dobro gađao, ali je njegov pokušaj izblokirao Nihad Mujakić.

Očekivalo se vjerovatno više od Sarajeva u drugom dijelu, s obzirom na to da je Bordo tim kvalitetniji. Ipak, dvadesetak prvih minuta drugog poluvremena prošlo je u igri Sarajeva koja se i ne može nazvati kvalitetnom, te je Leotar djelovalo čak i nešto opasniji od Sarajeva.

Tek u posljednjih dvadesetak minuta Sarajevo se budi i kreće ofanzivnije ka golu domaćina. Odličnu šansu imao je Avramovski u 72. minuti, ali njegov udarac brani golman domaćina Puletić.

Do kraja meča, Sarajevo je imalo još nekoliko pokušaja poslije ubačaja iz prekida, ali svaki put je domaća odbrana bila sigurna. Trener Aleksandar Vasoski napravio je čak pet izmjena, dao je šansu i Ahmetoviću, Cmiljaniću, Kobiljaru i Velkoskom, ali čak ni sa većim brojem ofanzivaca Sarajevo nije napravilo ništa značajnije.

Do kraja meča, promjena nije bilo. Sarajevo sada ima 36 bodova, pet manje od Borca koji je danas u posljednjim sekundama meča uzeo bod u Prijedoru i čiji kiks Sarajevo nije iskoristilo na adekvatan način. S druge strane, Leotar ima 21 bod, te mu slijedi teška borba za opstanak.

FK Leotar - FK Sarajevo 1:1 (1:1)
Stadion: Police, Trebinje