Sutjeska preduboka za Borac

U premijernom susretu 22. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Sutjeska je kao domaćin savladala Borac iz Kozarske Dubice rezultatom 4:0 i gurnula goste ka ambisu zvanom Druga liga. Gosti su na ovaj susret doputovali sa svega 12 igrača.

Već u 10. minutu Fočaci su poveli, Đorđe Okuka je ubacio s desne strane, Boško Radović odigrao povratnu loptu do Stefana Arbinje, a ovaj je smestio iza leđa nemoćnog golmana Dubičana – 1:0.

Tri minuta kasnije Sutjeska je udvostručila svoju prednost. Slobodan udarac s leve strane izveo je Nikola Mojović, u kaznenom prostoru pronašao Ognjena Pljevaljčića koji je glavom poslao loptu u mrežu Stefana Misimovića. Golman Borca se istakao u 16. i 25. minutu kada je odbranio udarce Radovića i Arbinje, da bi u 27. minutu, posle udarca iz ugla Pljevaljčić pogodio prečku.

Na startu nastavka, u dva navrata, se ponovo istakao golman Dubičana kada je odbranio udarce Radovića u 47. i Dejana Mojovića u 49. minutu. Na 3:0 u 61. minutu povisio je Nikola Mojović kada je izveo pravu majstoriju, varkom se oslobodio dvojicu defanzivaca Borca i savladao Misimovića. Tri minuta posle Đorđe Milutinović je šutirao, iz izgledne prilike, pored gola.

Gosti su prvi šut na gol domaćina uputili u 73. minutu kada je pokušao Nenad Stanojević, ali se golman Miloš Pajević nije dao iznenaditi. U 84. minutu zapretio je i rezervista Aleksa Čolić, ponovo se istakao čuvar mreže Sutjeske. Kada se očekivao kraj u 88. minutu gol Dubičana pogodio je i Dejan Mojović na asistenciju Nikole Mojovića za konačnih 4:0.

Sutjeska – Borac 4:0 (2:0)

Foča. Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudije: Mario Jelić (Banja Luka), Strijelci: Stefan Arbinja 10', Ognjen Pljevaljčić 13', Nikola Mojović 61', Dejan Mojović 88', [FK Sutjeska (Foča)]; Žuti kartoni: Dimitrije Jolović 39', Marko Gligić 85', [FK Borac (Koz. Dubica)];

Sutjeska : Miloš Pajević (G) , Stefan Arbinja (od 74' zamijenjen sa Aleksa Stajić), Dejan Mojović , Boško Radović (od 59' zamijenjen sa Branko Sekulić), Nikola Mojović (K) , Đorđe Okuka (od 59' zamijenjen sa Marko Ivanović), Đorđe Milutinović (od 65' zamijenjen sa Zoran Obrenović), Bojan Mihajlović , Igor Ateljević , Ognjen Pljevaljčić (od 65' zamijenjen sa Ognjen Mojović), Nikola Danilović

Borac: Stefan Misimović (G) , Nemanja Škarić , Ognjen Petraković (od 82' zamijenjen sa Aleksa Čolić), Dimitrije Jolović , Marko Drljača , John Fredy Asprilla De Los Rios (K) , Stefan Blagojević , Filip Mikić , Faver Duvan Ramirez Hurtado , Nenad Stanojević , Marko Gligić

Drina 1 : 0 Podrinje
Ljubić 5 : 1 Željezničar ST
Sutjeska 4 : 0 Borac
Omarska 2 : 0 Budućnost
Zvijezda 09 2 : 0 Slavija
Sloboda 2 : 1 Kozara