Trijumf za - lakše se diše

Kozara, Gradiška

U utakmici pretposljednjeg 29. kola mtel: I lige  Republike Srpske odigranoj danas na  Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca, Kozara je savladala Željezničar Sport Team iz Banja Luke sa 2-0.

Ima Kozara inicijativu od početka utakmice, tek što se krenulo sa centra, Savanović odlično upošljava Maksimovića koji šutira glavom ali lopta odlazi tik pored stative. U 7. minuti Runić je najviši u skoku nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola. Savanović probija po desnoj strani u 13. minuti, odbrana Željezničara izbija loptu na koju natrčava mladi Ilić i šutem sa nekih osamnaest metara šalje loptu u mrežu gostiju iz Banja Luke, te se prvi put upisuje u strelce u seniorskoj konkurenciji. Ne staje Kozara nakon vođstva, pokušava Kovačević glavom nakon kornera, ali je neprecizan.  Na drugoj strani, uzvraćaju gosti, Savanović pravi odličan prodor, šutira, ali je Modić na mjestu. U 25. minuti Malbašić šutira iskosa, ali Stupar izbacuje loptu u korner. Na drugoj strani pokušava Samardžija, ali je neprecizan. Pokušava Maksimović šutem iz daljine da iznenadi Stupara, ali je neprecizan.  U 37. minuti Savanović upošljava Dujakovića, ali odbrana Željezničara izbacuje loptu u korner. Na drugoj strani pokušava Savanović, ali Modić je siguran i na poluvrijeme se odlazi sa minimalnim vođstvom Kozare.

Igra se otvoreno i dinamično i u nastavku. Prva prijeti Kozara, u 49. minuti nakon kornera, Kovačević je zamalo neprecizan. Uzvraća Jević na drugoj strani, nakon kornera, ali glavom šalje loptu pored gola. Par minuta kasnije, opet pokušaj Jevića, ovaj put nogom, ali je Modić siguran. U 65. minuti brzonogi Savanović bježi odbrani Željezničara, šalje loptu na drugu stranu, Đurić je nesebično propušta, a na nju natrčava Malbašić i pogađa mrežu za vođstvo Kozare od 2-0. U 75. minuti dobar pokušaj Savanovića sa ivice šesnaesterca, ali loptu zaustavlja Stupar. Pokušava Kozara preko Lolića, te Runića, ali bez uspjeha. Na drugoj strani Modić paradom zaustavlja šut Jevića. Rezultat se do kraja ne mijenja i Kozara dolazi do pobjede.

Sljedeće subota 28. 5. 2022. godine čeka na rasporedu su utakmice posljednjeg 30. kola mtel: I lige  Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Kozarsku Dubicu, gdje će im domaćin biti ekipa Borca. Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Ilić D., Veljkić S., Malbašić A., Savanović M.(od 83. min. Živković M.), Đurić L. (od 73. min. Lolić D.), Dujaković S. (od 61. min. Hamzić A.), Kovačević M., Popović A. (od 83. min. Pepić D.), Maksimović D., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Matić B., Đukanović I.

Željezničar Sport Team (Banja Luka): Stupar A., Jević M., Kerezović S., Savanović M. (od 73. min. Baštić S.), Jovandić N. (od 46. min. Marković Đ.), Ružičić S., Đogić Đ., Šupić N., Kalabić S., Ivić N., Samardžija L. (od 46. min. Janković Đ.), trener Avdukić A., nisu igrali: Janković N., Stijaković O., Petrović A.

Omarska 2 : 2 Drina
Zvijezda 09 1 : 2 Sloga
Sloboda 5 : 1 Sutjeska
Tekstilac 0 : 0 Ljubić
Krupa 2 : 0 Podrinje
Kozara 2 : 0 Željezničar ST