MZT lak zalogaj

U 2. kolu AdmiralBet ABA lige crno-beli su u SC Jane Sandaneski savladali domaći tim sa 74:92 (9:25, 23:23, 20:21, 22:23)

Partizan Mozzart Bet je ubedljivo savladao MZT na gostovanju u Skoplju. U 2. kolu AdmiralBet ABA lige, crno-beli su otvorili meč serijom od 0:9 čime su nagovestili da od samog starta žele da potvrde ulogu favorita. Nakon početne serije Partizana, usledio je period nešto slabije efikasnosti pod oba koša, da bi ponovo crno-beli prvi došli do svog ritma i ubedljivih 9:25 posle prve četvrtine.

U drugoj deonici, Partizan Mozzart Bet je povećavao prednost nekoliko puta, domaći tim pokušavao da se vrati, ali crno-beli su uspeli da sačuvaju 16 poena prednosti iz prvog perioda. Treća deonica je donela blagi pritisak domaći koji su prišli i na -10, ali je Parni valjak brzo odbio taj nalet i povećao na 48:69 posle realizovanih slobodnih bacanja Matijasa Lesora.

U poslednjoj četvrtini nije bilo značajnijih promena u odnosu snaga, pa je crno-beli tim na kraju odneo pobedu sa 74:92.

Trener Partizana Mozzart Bet, Željko Obradović je posle pobede u Skoplju izjavio:

„Želim da se pre svega zahvalim ekipi domaćina i našim navijačima koji su napravili zaista lepu košarkašku atmosferu i mislim da je bilo veoma lepo za igrače da u takvoj atmosferi igraju. Otvorili smo utakmicu izuzetno dobro, veoma agresvino. Prva četvrtina je završena kako je završena, mislim da smo tu stekli odlučujuću prednost i nastavili da igramo u istom ritmu do kraja utakmice. U sreiji utakmica koja je ispred nas, sigurno nam je važno da promenimo onu sliku koja je bila u Berlinu pre par dana, a tu pre svega pričam o agresivnosti u odbrani i mislim da smo to danas uspeli. Nadam se da će nam ova utakmica otvoriti još više oči i pokazati nam u kom pravcu treba da idemo u narednim utakmicama. Ekipi MZT-a želim sve najbolje u nastavku prvenstva", poručio je Obradović.

Naredni meč, Partizan Mozzart Bet igra u petak, 14. oktobra. Crno-beli će ponovo igrati na gostujućem terenu, ovog puta u okviru 2. kola Evrolige, kada će rival Parnog valjka biti ekipa Baskonije.

MZT: Krstevski 3, Maksvel 13, Mićović 18, Kefi 17, Robev, Magdevski 1, Ajvi 5, D. Stojanovski, V. Stojanovski 11, Jigitoglu 5, Pandev, Veličkovski

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 7, Ledej 2, Koprivica 5, Panter 5, Papapetru 5, Egzum 17, Jovanović, Naneli 17, Lesor 8, Trifunović 6, Anđušić 8, Madar 12

(Foto: Danail Petrović, video: MZT/ AdmiralBet ABA liga)

MZT Skopje Aerodrom 74 : 92 Partizan Mozzart Bet
SC Derby 97 : 84 Cibona
Mornar Barsko zlato 100 : 91 Zadar
Mega MIS 76 : 87 Igokea m:tel
Borac Mozzart 84 : 85 FMP Meridian