Potop Sokolova
  •
  •

Košarkaši Slobode su u okviru desetog kola Prvenstva BiH na svom parketu ugostili ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva. Iako su uoči susreta u Mejdanu gosti imali pobjedu više i bili bolje plasirani na ligaškoj tablici, igrači Slobode imali su ulogu favorita u ovom susretu koju su na kraju opravdali ubjedljivom pobjedom te tako osigurali svoj peti trijumf u ovoj sezoni.

Sloboda je sjajno otvorila utakmicu i već od prve minute igre vidjelo se raspoloženje u napadačkoj igri domaćih igrača koji su, možemo slobodno reći, već nakon prvih 10 minuta riješili sve nedoumice o pitanju pobjednika. Sa 32 poena postignuta u prvoj četvrtini, crveno-crni dominiraju susretom i nastavljaju u istom ritmu u drugom periodu te na poluvrijeme idu sa prednošću 30 poena razlike i rezultatom 62:32.

U trećoj dionici nastavljaju se preslikana dešavanja iz prvog poluvremena, domaći igrači su predvođeni sjajnim potezima Skota i Lelića samo nastavili povećavati rezultatsku prednost na svom kontu pa su nakon 30 odigranih minuta već imali 91 postignut poen. Posljednju dionicu igre trener Slobode iskoristio je kako bi dao priliku svim igračima sa klupe koji su to znali opravdati jer je svih 12 igrača iz rostera upisalo poene na ovom susretu koji je završen rezultatom 110:63.

Crveno-crni su u ovom susretu imali pet dvocifrenih igrača sa brojem poena. Nikola Jeftić je zabio 17, Almir Hasandić 16, Josh Scott 15 te Adi Alikadić i Emir Krajinić po 12 poena. Vrijedi istaći i sjajnu partiju kapitena Lelića koji je podijelio čak 10 asistencija. U redovima gostiju istakao se Dušan Elez sa 16 postignutih poena.

Sloboda i Slavija su nakon večerašnjeg meča izjednačili svoje omjere te sada oba tima imaju po pet pobjeda i pet poraza nakon 10 odigranih kola. U narednom kolu ekipa iz Tuzle gostuje kod posljednjeplasiranog Zrinjskog u Mostaru.