Rožman krenuo trijumfom

Sarajevo - Posušje 3:0

Sarajevo je do prve pobjede u sezoni stiglo trijumfom nad Posušjem 3:0. Iako su se mučili da pronađu put do mreže gostiju, na kraju je to bila i više nego ubjedljiva pobjeda na debiju Simona Rožmana na klupi Bordo tima.

Ušlo je Sarajevo dobro u ovaj susret i već u petoj minuti Mario Vrančić pogađa stativu. Par minuta kasnije odlična pozicija za slobodan udarac, po sredini gola sa nekih 18-19 metara, ali Almedin Ziljkić pogađa samo živi zid. Imao je i Renan Oliveira odmah iza toga dobar pokušaj nakon ukradene lopte, ali je šutirao pored gola.

Nekako se očekivalo više od Sarajeva, naročito poslije tog boljeg starta, ali onda do kraja poluvremena nismo vidjeli gotovo ništa. Tek, jedan pokušaj sa distance Marija Vrančića na isteku pola sata igre, lopta ide preko gola, a na drugoj strani Gabrijel Boban šutira i pogađa vanjski dio mreže.

I onda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Sarajevo dolazi do vodstva. Almedin Ziljkić je izveo slobodan udarac sa desne strane, golman Posušja, Franko Kolić, je slabo reagovao, a lopta se od Renana Oliveire odbija u mrežu za vodstvo Sarajeva na poluvremenu 1:0.

I drugo poluvrijeme počinje u jednom sporom ritmu. Prvu šansu ipak imaju gosti. Mustafić je katastrofalno pogriješio, a Boban krenuo prema golu, no Šahinović čita njegovu namjeru i čuva svoju ekipu.

Sarajevo posao rješava u razmaku od desetak minuta i privodi ovaj meč kraju. U 65. minuti Renan Oliveira hvata volej sa nekih dvadesetak metara, lopta ide tik pored gola. Samo minutu kasnije nova glupost fudbalera Posušja. Bekavac je bio neoprezan u kaznenom prostoru, oborio je Beganovića, a Almedin Ziljkić poslije kraće pauze zbog pyro showa Hordi zla sigurno pogađa za 2:0.

Kapiten Sarajeva je i ovjerio trijumf pobjedu Bordo tima u 74. minutu meča. Buljubašić je izbacio Ziljkića u prostor, a ovaj pogađa po drugi put mrežu Franka Kolića, a potom i izlazi iz igre kako bi ustupio mjestu Adalbertu Penjarandi, koji je večeras debitovao za Sarajevo u posljednjih petnaestak minuta utakmice.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, osim u posljednjim sekundama meča kada je Hamza Čataković pogodio stativu, i ostalo je 3:0 za Bordo tim, za prvu pobjedu u sezoni, dok je Posušje nakon Širokog Brijega doživjelo još jedan poraz.

Sarajevo- Posušje 3:0 (1:0)

Sarajevo. Stadion: Olimpiski stadion Asim Ferhatović-Hase. Gledalaca: 0. Sudije: Mirza Kazlagić (Cazin) [Glavni], Arnel Novalić (Doboj) [Pomoćnik], Amer Macić (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Renan Do Carmo De Oliviera 45', Almedin Ziljkić (p)67* , 77* [Sarajevo]; Žuti kartoni: Almedin Ziljkić 8', Muharem Trako 26', [Sarajevo];

Sarajevo: Muhamed Šahinović (G) , Elvir Duraković , Muharem Trako , Ivan Borna Jelić Balta , Mario Vrančić , Renan Do Carmo De Oliviera , Kyeremeh Francis , Amar Beganović , Muhamed Buljubašić , Almedin Ziljkić (K) , Mirza Mustafić

Posušje: Franko Kolić (G) , Ante Bekavac , Arijan Brković (46. Andro Babić), Karlo Kamenar , Dario Krišto (K) , Karlo Stapić , Dominik Begić , Frane Maglica , Luka Lučić , Bruno Jenjić , Gabrijel Boban

GOŠK 2 : 0 Zvijezda 09
Zrinjski 3 : 0 Velež
Široki Brijeg 1 : 0 Tuzla City
Sarajevo 3 : 0 Posušje
Željezničar 2 : 0 Borac
Igman 1 : 0 Sloga