Sarajevo stalo u Širokom

Široki - Sarajevo 1:0

U prvoj utakmici osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, NK Široki Brijeg je ugostio ekipu FK Sarajevo na stadionu Pecara. Konačan rezultat susreta glasio je 1:0 u korist domaćina

Već u 18. sekundi utakmice Sarajevo je imalo veliku priliku kada je Avramovski propustio zicer da dovede Bordo tim u prednost.

U 12. minuti utakmice prva dobra akcija Širokobriježana, ali udarac Kuprešaka ide ravno u Šahinovića. Sedam minuta kasnije odličnu loptu je uputio Ziljkić, ali je Duraković pogodio stativu.

Do kraja prvog dijela šansu za Široki Brijeg imao je i Marijan Ćavar, ali je još jedanput Šahinović bio na nivou i odlično odbranio njegov udarac.

U nastavku utakmice ponovo je Sarajevo prvo zaprijetilo, ovoga puta u šansi je bio Oliveira, ali je ponovo stativa bila saveznik Širokobriježana.

U istoj minut na drugoj strani je pokušao Kpan, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola gostiju. Postiglo je Sarajevo gol u 64. minuti utakmice, ali je isti odmah poništen zbog igranja rukom od strane Kjeremeha.

Ključni momenat na utakmici desio se u 74. minuti utakmice kada je Šahinović napravio ogromnu grešku "ispucavši" loptu tačno do Činedua koji lobuje mladog golmana za 1:0. Do kraja utakmice mogao je Bagarić povećati prednost Širokog Brijega, ali do toga nije došlo.

Zvijezda 09 0 : 2 Posušje
Tuzla City 1 : 2 Borac
Velež 4 : 2 Sloga
GOŠK 4 : 0 Igman
Zrinjski 2 : 1 Željezničar
Široki Brijeg 1 : 0 Sarajevo