Rezevisti odlučili u Foči

Teškom mukom, ali potpuno zasluženo,  fudbaleri Sutjeske su stigli do veoma značajne pobede protiv čvrste ekipe Slobode, a da su gosti odneli bar bod sa stadiona pokraj Ćehotine ne bi to bilo nimalo nezasluženo.

Ipak spretniji i sretniji su bili igrači fočanskog prvoligaša, upisali su nove bodove, koji su im obezbedili beg iz opasne zone i trasirali put u sredinu tabele.

Prvi deo utakmice protekao je uglavnom u nezanimljivoj i isprekidanoj igri, sa tek nekoliko prilika, prvi su zapretili domaći igrači u 3. minutu kada je nakon ubacivanja Nikole Mojovića, Mihajlović  bio neprecizan. U 22. minutu prete i gosti nakon udarca iz ugla, Bobić je šutirao glavom preko gola domaćeg tima.

U 24. minutu povredio se igrač Sutjeske Stojanovski koga je zamenio Ristović i uneo dosta živosti u igru domaćina.

U 35. minutu ponovo je kapiten Mojović ubacio sa leve strane, Boško Radović je lepo uputio udarac glavom međutim nije uspio i da pogodi gostujuću mrežu.

Minut kasnije Gagović je uputio više centaršut nego udarac prema golu Slobode, ali malo je nedostajalo da iznenadi golmana Vukovića.

I u nastavku je počelo prilikom Sutjeske, Luka Radović je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora međutim golman Vuković se nije dao iznenaditi.

Potom je usledio period bolje igre ekipe iz Mrkonjić Grada, igrao se 56. minut kada se nakon odlične asistencije Timara Luisa, Jotić propisno obrukao jer je propustio idealnu priliku i promašio prazan gol.

Četiri minuta kasnije ponovo je Jotić bio tragičar kada je nakon ubacivanja Nikodinovića sam, neometan šutirao preko gola Sutjeske.

I kada se ne iskoriste kolosalne prilike obično stigne kazna, igrao se 66. minut Nikola Mojović je  uputio idealan centaršut na prvu stativu gde je pronašao Vida Ivanovića koji je tek ušao u igru umesto Mitrašinovića i lepo glavom smestio loptu u donji, desni ugao gola Mrkonjićana.

U zaustavnom vremenu dosta uzbuđenja, prvo su gosti mogli do izjednačenja u 2. minutu sudijske nadoknade, Timar Luis se našao oči u oči sa golmanom Pajevićem koji je fantastično reagovao i odbranio njegov šut.

Dva minuta kasnije usledio je brz kontranapad Sutjeske kao iz udžbenika, počeo ga je neumorni Nikola Mojović ,dobacio do  Dejana Mojovića koji je kao vihor protutnjao po desnoj strani u kaznenom prostoru pronašao Ristovića koji trese mrežu Slobode za konačnih 2:0 i veliku radost domaćih igrača i  navijača.

Prva liga Republike Srpske

SUTJESKA (F) – SLOBODA (MG) 2:0 (0:0)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) . Strelci: V. Ivanović 66. Ristović 90+4 minut (Sutjeska) Žuti kartoni: D. Mojović, Gagović (Sutjeska) Vuković, Zekanović (Sloboda)

Sutjeska (F) – Pajević , Stojanovski  (od 24. Ristović ) D. Mojović , Radović  (od 76. Blagojević) N. Mojović, Milutinović , Mihajlović, Mitrašinović  (od 60. V. Ivanović) Đorđević, L. Radović, Gagović.

Sloboda (MG) – Vuković, Danilović , Đukanović , Bobić , Nikodinović, Jotić (od 80. Jakešević ) Zekanović , Timar Luis , Fantamaći , Živković , Babić .Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska)

Sutjeska 2 : 0 Sloboda
Željezničar 4 : 0 Omarska
Radnik 2 : 1 Famos
Ljubić 1 : 0 BSK
Velež 2 : 5 Laktaši
Romanija 0 : 1 Leotar
Rudar Prijedor 3 : 0 Drina
Slavija 5 : 2 Borac