Treći uzastopni remi Dobojlija

Ljubitelji fudbala, njih oko 400, koliko je bilo na stadionu "Luke", mogu biti zadovoljni prikazanim fudbalom jer su od prvog do posljednjeg minuta fudbaleri obje ekipe igrali otvoreno, napadački i povrh svega efikasno.

Naravno, za punim plijenom više mogu žaliti Dobojlije koji su stvorili više izglednijih prilika, ali u svakom slučaju neriješen rezultat je najrealniji ishod ovog susreta.

Utakmica je počela naizmjeničniom napadima, a prvi su se radovali navijači Sloge. Duško Bećarević, motorna snaga ekipe Mitra Lukića pokazao je u 22. minutu još jednom svoje majstorstvo u izvođenju slobodnih udaraca. Na nekih četrdesetak metara od gola gostiju kraj desne aut linije dosuđen je prekršaj za domaće, Bećarević je namjestio loptu, uzeo kraći zalet i uputio loptu pred gol Inđića. Lopta je imala takvu putanju da je niko u buketu fudbalera gostiju i domaćih nije ni taknuo, a golman gostiju nije uspio ni da reaguje već samo pogledom isprati njen ulazak u mrežu. Gol koji će ostati za pamćenje na "Lukama". Ipak, radost fudbalera Sloge trajala je do 37. minuta kada su gosti, tačnije Burazor, uputio loptu iz slobodnog udarca pred gol Milkanović,a gdje je nespretno reagovao Janković, a iza njegovih leđa Jaćimović je ubacio loptu u desni golmanov ugao.

I drugo poluvrijeme počelo je ofanzivno pa su gosti u 47. minutu preko Davidovića došli u vođstvo. I kod ovog gola odbrambeni fudbaleri Sloge bili su nedovoljno koncentrisani. Međurim, sedam minuta kasnije ponovo je na sceni Duško Bećarević koji idealno iz kornera ubacuje loptu pred gol Prijedorčana, a prvi strijelac ekipe Mahmutović je prosto zakucava iznad glave Inđića. Borislav Lukić i na ovoj utakmici je pokazao svoje veliko iskustvo i osjećaj za gol, a potvrdio je to u 62. minutu kada ga je izvrsno poslužio Mahmutović. Poradovali su se Slogini navijači da bi bodovi mogli ostati u Doboju, ali jedan nespretan, bolje reći nepotreban oštar start Jankovića u šesnaestercu nad Jaćimovićem, raspršio je sve nade. Sudija Bajraktarević opravdano je pokazao na "bijelu tačku", a izvođač je bio Burazor. Njegov oštar udarac u desni ugao uspio je da zaustavi golman Milkanović, odbije u polje, ali pravo na nogu Burazoru koji ovaj put ne griješi.

Bio je ovo treći uzastopni neriješen rezultat dobojskih fudbalera u protekla tri meča, ali ostaje činjenica da su u svim utakmicama pružili dobru igru.

SLOGA - RUDAR PRIJEDOR 3:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 Bećarević (22), 1:1 Jaćimović (37), 1:2 Davidović (47), 2:2 Mahmutović (55), 3:2 B. Lukić (62), 3:3 Burazor (67) iz jedanaesterca.
Stadion: "Luke" u Doboju.