Opet remi

Rezultat koji ne odgovara ni Šamčanima ni Dobojlijama. Ipak, da komšijski derbi donese dosta uzbuđenja pobrinuli su se mnogi.

Kod domaćih je došlo do osipanja igračkog kadra, a jedan broj čelnika kluba podnio je ostavku. Kod gostiju neobjašnjiv potez povukao je Milan Lalić koji je šutirao loptu bez igre, zaradivši isključenje u trenutku kada je njegov tim ciljao pobjedu, bio u brojčanom deficitu.

Sloga je prva mogla do prednosti. U 5. minutu Borislav Lukić je na lijevoj strani pronašao Jovu Lukića, ovaj dobro centrirao, a Selmir Mahmutović zahvatio loptu glavom i poslao preko gola. U 14. minutu ubačena lopta iz ugla sa lijeve strane, zatajio je štoperski par Dobojlija, naletio je golobradi Milovan Miladinović i loptu poslao u mrežu.

Sve su prilike da je pomoćni sudija Bojan Rakić oštetio domaćina u 45. minutu. Naime, Armin Sinanović je prihvatio loptu i krenuo ka golu gostiju, ovaj pokazao ofsajd poziciju onda kada te pozicije nije bilo.

U nastavku utakmice prvo pravo uzbuđenje u 60. minutu. Štoper Borca Vlado Koprivica nepropisno je zaustavio Mahmutovića, zaradio je direktno isključenje, a napadač Sloge kazneni udarac pretvara u poravnanje rezultata. Onda je Lalić načinio što je načinio, ekipe su se brojčano izjednačile, pa, ipak, Dobojlije dolaze do preokreta. Mahmutović je uradio veliki posao na lijevoj strani i pronašao Borislava Lukića koji šutira iz dobre pozicije i pogađa donji desni ugao.

Šamčani nisu imali šta da izgube, pa je "fudbalski vrtić" predvođen iskusnim Mirzom Hasanovićem i kapitenom Nemanjom Arsićem munjevito krenuo ka golu smirenog Miroslava Lukanovića. Tako je u 78. minutu Zoran Perić centrirao sa desne strane, a Arsić zahvatio loptu glavom i pogodio metu.

Mogao je Borac do pobjede u 82. minutu da šut mladog Saše Maksimovića nije izblokiran u posljednjem trenutku. Onda je u 89. minutu Duško Bećarević izveo slobodan udarac za goste sa 20 metara, ali je lopta sačuvala "crno-bijele".

Već u sljedećem napadu Željko Radovanović igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, ali Danijel Pajić nije dosudio kazneni udarac za Šamčane. Trener domaćih, Predrag Lukić, smatrao je da je njegov tim drastično oštećen, prigovorio je djeliocima pravde i zaradio isključenje.

Šamački remi će donijeti glavobolju svima, pobjede su najslađe.

BORAC (Š) - SLOGA 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Miladinović (14), 1:1 Mahmutović (60) iz jedanaesterca, 1:2 B. Lukić (69), 2:2 Arsić (78).
Stadion: Gradski.
Gledalaca: 200.
Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina).
Žuti kartoni: Mehić, Hasanović, Šarkanović, P. Maksimović, Arsić, Radić (Borac, Š), Lalić, Todić, Hadžikadunić (Sloga).
Crveni kartoni: Vlado Koprivica (Borac) u 60. minutu, Milan Lalić (Sloga) u 67. minutu. Isključenje za trenera Borca Predraga Lukića u 90. minutu.

BORAC (Š): Marinković, Koprivica, S. Maksimović, Mehić, Hasanović, Šarkanović (od 62. min. Radić), Sinanović, P. Maksimović, Perić, Arsić, Miladinović. Trener: Predrag Lukić.

SLOGA: Lukanović, Mahmutović (od 72. min. Gavrić), Hadžikadunić, J. Lukić (od 55. min. S. Sarkić), Bećarević, B. Lukić (od 87. min. Lj. Sarkić), Todić, Čebić, Lalić, G. Lukić, Radovanović. Trener: Mitar Lukić.

Igrač utakmice: Nemanja Arsić (Borac, Š).

Tekstilac Kort 1 : 0 Slavija
Rudar Prijedor 2 : 0 Podrinje
Borac (Š) 2 : 2 Sloga
Sutjeska 2 : 1 Sloboda
Drina 1 : 1 Kozara