Danas je na programu jedan meč drugog kola Kupa RS dok se ostale utakmice igraju sutra.Mečevi koji ne pobuđuju širu pažnju javnosti jer treba biti realan i reći da danas kup se igra reda radi,tako da dosta ekipa igra sa rezervnim sastavima i juniorima.Nekima je to nepotreban trošak,a da li je oduvjek bilo tako? Prvi kup koji se igrao ratne 1993 godine je za većinu ekipa značio više od običnog meča.Mogućnost da se nakon više od godinu dana nakon prekida liga,odigra takmičarski meč.Igračima da bar privremeno skinu uniforme i zamjene ih takmičarskim dresovima.Zanimljivo je da se o ovom kupu skoro ništa ne zna,ni ko je igrao ni rezultati,sem o finalnom meču.Savez koji bi prvi trebao da svoje prvo takmičenje ima na svom sajtu ,u sekciji arhiva to nema.Autoru ovog teksta nije preostalo ništa drugo nego da skupi iz raznih izvora rezultate ,i prikaže ih na jednom mjestu.
Jubilarni prvi kup je krenuo 3.10.1993 godine,nakon što su stigle prijave svih ekipa i izvlačenja parova.Odlučeno je da se prva dva kola igraju regionalno,a od trećeg kola svi zajedno.Ukupno se prijavilo 112 ekipa,od toga 48 u grupi Krajina,6 u Posavini,20 u Semberija-Majevica-Birač,32 u Sarajevsko-romanijska regija te 6 u Hercegovini.
1993/94
Kup Republke Srpske
1.kolo(3.10 i 10.10 1993)
Grupa Krajina
Ljubić(Prnjavor)-Borac(Banja Luka) 0:2 i 0:0
Omladinac(Banja Luka)-Borac(Kozarska Dubica) 0:3 i 1:1
Sloboda(Mrkonjić Grad)-Rudar Prijedor(Prijedor) 0:5 i 0:2
Mladost(Glamočani)-Mladost(Kotor Varoš) 2:2 i 1:2
Šator(Glamoč)-Sloga(Gornji Podgradci) 3:1 i 1:1
Elektrobosna(Jajce)-Polet(Dragočaj) 3:0 i 1:1
Progres(Kneževo)-Čečava(Čečava) 3:0 i 2:2
Grahovo(Grahovo)-Kozara(Gradiška) 1:1 i 0:2
Omarska(Omarska)-Lauš(Banja Luka) 4:0 i 3:0
Bratstvo(Ključ)-Omladinac(Brestovčina) 4:2 i 1:4
Mladost(Bajinci)-Vrbas(Banja Luka) 5:3 i 0:1
Radnički(Ripač)-BSK(Banja Luka) 1:3 i 0:5
Grmeč(Krupa na Uni)-Župa(Milosavci) 2:3 i 0:3
Borac(Drvar)-Partizan(Čelinac) 2:4 i 2:0
Proleter(Teslić)-Naprijed(Banja Luka) 2:0 i 0:2 (4:5p)
Ravan(Međeđa)-Mineral(Banja Vrućica) 0:0 i 1:2
Sloga(Saničani)-Mladost(Petrovac) 2:1 i 1:1
Gomjenica(Prijedor)-Sloboda(Novi Grad) 1:5 i 1:2
Vučaj(Pavići)-Karan(Gornja Dragotinja) 0:10 i 1:6
Potkozarje(Dragelji)-Laktaši(Laktaši) 0:5 i 0:3 pf
Krajišnik(Ramići)-Podgrmeč(Sanski Most) 1:3 i 3:7
Kozara(Donji Orlovci)-Željezničar(Banja Luka) 7:0 i 7:2
Sloga(Srbac)-Lijevče(Nova Topola) 4:1 i 0:0
Krajina(Banja Luka)-Radnik(Srbobran) 3:0 pf i ?
Grupa Posavina
Sloboda(Velika Sočanica)-Modriča(Modriča) 3:1 i 1:0 pr -0:3 pf
Polet(Srpski Brod)-Borac(Šamac) 3:0 i 0:2
Sloga(Doboj)-Tekstilac(Derventa) 2:0 i 1:1
Grupa Semberija-Birač
Rudar(Ugljevik)-Ledinci(Bijeljina) 0:0 i 1:1
Drina(Zvornik)-Boksit(Vlasenica) 7:0 i 3:2
Mladost(Velika Obarska)-Jedinstvo(Roćević) 6:0 i ?
Bratunac(Bratunac)-Jedinstvo(Brčko) 0:4 i 2:5
Radnik(Bijeljina)-Šekovići(Šekovići) 3:1 i 3:1
Trnovica(Trnovica)-Proleter(Dvorovi) 1:1 i 0:3
Međašanka(Međaši)-Jedinstvo(Brodac) 0:8 i 0:3
Panteri(Bijeljina)-4.avgust(Milići) 4:2 i 1:5
Kolektiv(Međaši)-Sinđelić(Bijeljina) 1:1 i 1:0
Napredak(Donji Šepak)-Mineral(Kozluk) 3:1 i ?
Grupa Sarajevsko-romanijska (*1)
Željezničar(Srpsko Sarajevo)-Igman(Ilidža) 9:0
Podgrab(Podgrab)-Vojkovići(Vojkovići) 1:1 (5:4p)
Sloboda(Ljubinići)-Bojnik(Srpsko Sarajevo) 5:0 (*2)
Rudar(Miljevina)-Glasinac(Sokolac) 1:6
Sloga(Ilijaš)-UNIS(Vogošća) 5:0
Drina(Višegrad)-Borac(Čekrčići) 1:3
Proleter(Podlugovi)-Romanija(Pale) 0:3 pf
Ozren(Semizovac)-Vraca(Srpsko Sarajevo) 3:0 pf
Omladinac(Doglodi)-Željeznica(Trnovo) 3:0 pf
Misoča(Misoča)-Slavija(Srpsko Sarajevo) 0:3 pf
Radnik(Hadžići)-Luka(Luka) 3:0 pf
Rudo(Rudo)-Proleter(Srpsko Sarajevo) 3:0 pf
Unioninvest(Srpsko Sarajevo)-Mladost(Rogatica) 0:3 pf
Novi Grad(Srpsko Sarajevo)-Planinsko(Han Pijesak) odustali
Terpentin(Dobrun)-Pofalićki(Srpsko Sarajevo) odustali
Jahorina(Prača)-Mladost(Zoranovo) odustali
Grupa Hercegovina
Leotar(Trebinje)-Sutjeska(Foča) 2:0 i 0:3 pr 0:3 sl
Velež(Nevesinje)-Hercegovac(Bileća) 2:2 i 1:1
Stakorina(Čajniče)-Mladost(Gacko) 0:2 i 1:1
2.kolo(24.10 i 31.10 1993)
Grupa Krajina
Kozara(Gradiška)-Mladost(Kotor Varoš) 2:1 i 2:0
BSK(Banja Luka)-Omladinac(Brestovčina) 1:1 i 2:0 pr 3:0 pf
Karan(Gornja Dragotinja)-Naprijed(Banja Luka) 2:2 i 1:2
Elektrobosna(Jajce)-Podgrmeč(Sanski Most) 2:1 i 1:2 (?p)
Sloga(Srbac)-Sloboda(Novi Grad) 4:1 i 0:5
Borac(Kozarska Dubica)-Župa(Milosavci) 4:0 i 1:4
Šator(Glamoč)-Sloga(Saničani) 1:0 i 4:1
Progres(Kneževo)-Mineral(Banja Vrućica) 4:0 i 1:2
Kozara(Donji Orlovci)-Omarska(Omarska) 3:0 i 2:2
Laktaši(Laktaši)-Krajina(Banja Luka) 3:0 pf i 0:3 (?p)
Rudar Prijedor(Prijedor)-Mladost(Bajinci) 3:2 i 3:1
Borac(Banja Luka)-Partizan(Čelinac) 3:1 i 1:2
Grupa Posavina
Sloga(Doboj)-Modriča(Modriča) 3:2 i 5:0
Polet(Srpski Brod) slobodan
Grupa Semberija-Birač
Jedinstvo(Brodac)-Napredak(Donji Šepak) 2:4 i ?
Mladost(Velika Obarska)-Radnik(Bijeljina) 1:0 i ?
Proleter(Dvorovi)-Drina(Zvornik) 2:0 i ?
Jedinstvo(Brčko)-Kolektiv(Međaši) 2:0 i ?
Rudar(Ugljevik)-6.avgust(Milići) ? i ?
Grupa Sarajevsko-romanijska (*3)
Željezničar(Srpsko Sarajevo)-Romanija(Pale) 2:1
Borac(Čekrčići)-Bojnik(Srpsko Sarajevo) 4:2
Sloga(Ilijaš)-Omladinac(Doglodi) 0:1
Rudo(Rudo)-Sloga(Ljubinići) ?
Glasinac(Sokolac)-Radnik(Hadžići) 4:0
Mladost(Rogatica)-Podgrab(Podgrab) 5:1
Ozren(Semizovac)-Slavija(Srpsko Sarajevo) 2:2 (7:6p)
Grupa Hercegovina
Hercegovac(Bileća)-Sutjeska(Foča) 2:0 i 0:2 ( ?p)
Mladost(Gacko) slobodna
3.kolo(9.4 i 17.4 1994)
Polet(Srpski Brod)-Progres(Kneževo) 3:0 i 0:0 pr 3:0 pf
Rudar Prijedor(Prijedor)-Napredak(Donji Šepak) 5:0 i 1:1
Omladinac(Doglodi) –Željezničar(Srpsko Sarajevo) 0:1 i 0:0
Boksit(Milići)-Mladost(Velika Obarska) 0:0 i 0:0 (?p)
BSK(Banja Luka)-Glasinac(Sokolac) 0:0 i 0:4
Drina(Zvornik)-Borac(Banja Luka) 0:0 i 2:1
Jedinstvo(Brčko)-Kozara(Gradiška) 3:0 i 0:4
Kozara(Donji Orlovci)-Borac(Kozarska Dubica) 2:0 i 0:1
Krajina(Banja Luka)-Sloboda(Novi Grad) 1:2 i 0:0
Podgrmeč(Sanski Most)-Šator(Glamoč) 2:2 i 0:1
Rudo(Rudo)-Mladost(Gacko) 2:2 i ?
Mladost(Rogatica)-Borac(Čekrčići 5:0 i ?
Naprijed(Banja Luka)-Sutjeska(Foča) 3:0 pf i 3:0 pf
Sloga(Doboj)-Ozren(Semizovac) 3:0 pf i 3:0 pf
4.kolo(30.4 i 7.5 1994)
Kozara(Gradiška)-Mladost(Velika Obarska) 3:0 i 0:0 pr 3:0 pf
Drina(Zvornik)-Rudar Prijedor(Prijedor) 1:0 i 1:2
Željezničar(Srpsko Sarajevo)-Šator(Glamoč) 1:2 i ?
Glasinac(Sokolac)-Sloboda(Novi Grad) 2:0 i 0:0 pr 0:3 pf
Kozara(Donji Orlovci)-Naprijed(Banja Luka) 3:2 i 0:4
Mladost(Gacko)-Sloga(Doboj) 1:0 i 0:6
Mladost(Rogatica)-Polet(Srpski Brod) 1:2 i 2:4
Četvrtfinale(22.5 i 28.5 1994)
Šator(Glamoč)-Drina(Zvornik) 3:0 i 1:2
Polet(Srpski Brod)-Sloboda(Novi Grad) 2:1 i 1:1
Naprijed(Banja Luka)-Sloga(Doboj) 1:4 i 2:2
Kozara(Gradiška) slobodna
Polufinale(4.6 i 13.6 1994)
Kozara(Gradiška)-Polet(Srpski Brod) 1:0 i 0:1 (6:5p)
Šator(Glamoč)-Sloga(Doboj) 1:3 i 2:1
Finale(26.6.1994)
Kozara(Gradiška)-Sloga(Doboj) 0:0 (7:6p)
Napomene:
(1) samo jedan meč
(2) Bojnik je izgubio meč,ali se iz nepoznatih razloga našao u drugom kolu
(3) samo jedan meč
Prva dva kola regionalno
Kzp Republike Srpske,1993. godina
iz 10 godina FS RS