Glišić presudio Gabeljanima (video)

Fudbaleri Radnika slavili su minimalnu pobjedu protiv GOŠK-a, u utakmici 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jedini gol na meču postigao je Aleksandar Glišić u 74. minutu susreta. Tom golu prethodio je prodor Ognjena Đelmića, koji je oboren u kaznenom prostoru, a sudija Sabrija Topalović je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Glišić.

Inače, utakmica nije ponudila mnogo toga. GOŠK je u 27. minutu ostao sa igračem manje jer je Đajić srušio Irfana Hadžića kada se ovaj obrušio ka golu Kozića. Nije to pokolebalo GOŠK, koji je i nakon toga nastavio da bude potpuno ravnopravan rival na terenu.

Prvu priliku vidjeli smo u 39. minutu kada je Aleksandar Glišić šutirao van okvira gola nakon asistencije Đelmića. Samo minutu kasnije uzvratili su gosti. Mladen Lučić se nije najbolje snašao van kaznenog prostora, Kulović je stigao do lopte, ali šutirao preko praznog gola.

Sjajnu šansu imao je za goste Ereiz u 53. minutu kada je došao do lopte, pokušao da lobuje Lučića, ali je čuvar mreže domaćih krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Nakon toga bilo je nekoliko šuteva sa distance, ali osim par mlakih udaraca ka golu, te pobjedonosnog gola Aleksandra Glišića nije se mnogo vidjelo, pa Radnik slavi pobjedu od 1:0 sa kojom ide na reprezentativnu pauzu.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo