Zvijezda - Zrinjski 1:0 (kraj)

U Ugljeviku se igrala utakmica  16. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Domaća Zvijezda 09 dočekala je mostarski Zrinjski. Domaćin osokoljen pobedom na Željom imali sun  silnu želju da stigne do novih bodova.  Golom Mahmutovića to su i uradili.

ZVIJEZDA 09: Erić, Huseinbašić, Brkić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Jovović, Memović, Babić, Zekanović.

ZRINJSKI: Brkić, Galić, Čirjak, Todorović, Rugašević, Perišić, Jakovljević, Rustemović, Miketek, Bekić, Bilbija.

15. minut. Sansa za Zrinjski preko Galića koji je šutirao sa oko 7-8 metara iskosa sa desne strane. Eric brani i lopta odlazi u korner.

19. minut. Šut Perišića sa oko 25 metara završio je preko gola Zvijezde 09 u gol-aut.

33. minut. Prilika za Zvijezdu nakon centaršuta Predragovića, golman Zrinjskog boksuje loptu u korner.

FOTOSI SA UTAKMICE:

45. minut. Najbolja šansa na meču. U kontranapadu Zrinjskog, Ognjen Todorović je odlično uposlio Čirjaka, koji u situaciji 1 na 1 loptu šalje pored gola domaćih Filipa Erića.

52. minut. Prilika za Zvijezdu. Nakon šuta Osmanagića i odbrane Brkića, signaliziran ofsajd.

57. minut. Šansa za Zrinjski. Nakom ubačaja iz ugla, Bilbija se najbolje snalazi i glavom sa oko 5 metara prebacuje preko gola domaćih.

64. minut. Šut Bilbije iz slobdnog udarca sa oko 20 metara odlazi pored desne stative Filipa Erića.

73. minut. Šansa za Zvijezdu. Jovović asistira za Predragovića koji neometan sa oko 18 metara iskosa sa desne strane šutira preko gola Zrinjskog.

77. minut. Najbolja šansa za Zvijezdu 09. Kapiten domaćih Babić prošao je po desnoj strani, centrirao idealno za Jovovića koji glavom pogadja stativu.

Zvijezda 09 vodi sa 1:0.  U 86. minut. Mahmutović je nakon samo 2 minuta od ulaska u igru postigao pogodak.Asistirao je Huseinbašić.