64 : 61

Sloboda stala u Tuzli

04.11.2017 Risto Ljubomirov

Ā U okviru 3. kola prvenstva BiH za koÅ”arkaÅ”ice, u Tuzli je Jedinstvo BH Telekom nakon produžetka pobijedilo Slobodu iz Novog Grada rezultatom 64:61 (9:19, 18:14, 16:9, 12:13 - 9:6).

Igra nije bila na visokom nivou, ali uzbuđenja nije nedostajalo. GoŔće su poslije prve četvrtine vodile sa 10 poena razlike. Tuzlanke su u trećoj četvrtini preÅ”le u vodstvo, da bi na kraju regularnog dijela susret bio zavrÅ”en rezultatom 55:55.

U dodatnih pet minuta domaće igračice su zahvaljujući poenima Jasmine Ahmetbegović i Naide RuŔčuklić povele 60:55 i uspjele su sačuvati prednost za prvu pobjedu u prvenstvu.

Jasmina Ahmetbegović je na kraju postigla 26 poena, Naida RuŔčuklić 16, a Žaklina MiloÅ”ević 9, s tim da se samo pet igračica Jejdinstva BH Telekoma upisalo u strijelce.

U ekipi Slobode Gorana Marjanović ubacila je 18, Gorana Kordić 16, a Ivona Krakić 12 poena,piÅ”e FENA.

Jedinstvo - Sloboda / FOTO: FENA /Miroslav Petrović