78 : 56

Fočaci bućnuli u TrebiÅ”njiicu

12.11.2017 Administrator DC

U 5. kolu Prve lige Republike Srpske u koÅ”arci za muÅ”karce KK ā€žLeotarā€œ je na svom terenu pobijedio KK ā€žSutjeskuā€œ iz Foče rezultatom 78:56 ( 31:6, 20:11, 19:18, 8:21).

Ovom pobjedom Trebinjci su nastavili niz pobjeda i nakon pet kola nalaze se na prvom mjestu bez poraza.

U večeraÅ”njoj utakmici od početka se nazirao pobjednik i samo je bilo pitanje sa koliko će razlike Leo slaviti.

Nakon pet minuta na semaforu je pisalo 13:2, a nakon prve četvrtine 31:6. Gosti su za prvih deset minuta ubacili samo Ŕest koŔeva.

Njihovo ā€žmučenjeā€œ nastavilo se i u drugoj četvrtini koju domaći dobijaju sa 20:11 i na odmor se otiÅ”lo sa 51:17, to jest plus 34 za domaće.

Moramo istaći neke statističke podatke nakon 20 minuta jer sve je bilo u korist domaćina.

Leotar je imao u Ŕutu za dva poena 56%, za tri poena 67%, i imali su 26 skokova, a gosti su imali 35% za dva poena, 6% za tri poena i ukupno 15 skokova. Zato i ne čudi tolika razlika.

U trećoj četvrtini bilo je i 38 koÅ”eva razlike ā€“ 70:32.

U posljednjoj četvrtini gosti su smanjili veliku razliku na podnoÅ”ljivih minus 22 jer su ovu četvrtinu dobili u svoju korist ā€“ 8:21. Tada je trener Dražen Å egrt dao priliku svim igračima da izađu na parket sportske dvorane ā€žMiloÅ” Mrdićā€œ.

Ova utakmica je bila idealna prilika za domaćeg trenera da pruži Å”ansu igračima kojima je prosjek 17 godina. Prva petorka je nakon 10 minuta odradila posao i bili su kolegijalni da pruže Å”ansu svojim drugarima.

ā€žDuga je liga i svaki minut koji mladi igrač provede u igri puno će nam značiti u nekim jačim utakmicama koje nas čekaju, trebaju nam razigrani igrači i zadovoljan samā€œ, rekao je Å egrt i dodao da je ovaj rezultat iznad svih klupskih očekivanja,piÅ”e trebinjelive.info

KK ā€žLeotarā€œ:Ā Bokić 4, Raičević 13, Kraljević 2, Tunguz 9, S. Vuković 4, Zelenović, MileÅ”ić 6, Radmilović 13, Milanović, Milidragović 3, Fimić 7, Å akotić 17. Trener: Dražen Å egrt.

KK ā€žSutjeskaā€œ: M. Radović, D. Drakul, S. Ivanović 17, Å olaja 3, Obrenović 2, Kapuran. B. Vuković 2, Mrković 15, S. Radović 1, Živanović 6, P. Drakul 8, B. Radović 2. Trener: Milenko Ivanović.

U sljedećem kolu Leotar gostuje u Ugljeviku gdje ga dočekuje OKK ā€žRudar 2015ā€œ.

Leotar - Sutjeska / FOTO: TrebinjeLive