3-2 penali ,7-5 ukupno,pobjednik Centar
pre 6 godina 0 Ā· 0

Centar uzeo Kup BiH

20.04.2018 Administrator DC

SARAJEVO, 19. aprila (FENA) - Futsaleri Centra osvojili su Kupa Bosne i Hercegovine.

Oni su večeras u Skenderiji u revanÅ” meču finala savladali Mostar SG rezultatom 4:3, a budući da se istimĀ ishodom zavrÅ”io i prvi susret, pristupilo se izvođenju penalaĀ gdje su se bolje snaÅ”li igrači Centra (7:5).

Mostarci su bolje otvorili meč, te odmah stvorili nekoliko prilika dobrih prilika. Takva igra urodila je plodom kada u 4. minuti pogađaĀ Kahvedžić.

Nakon vodstva Mostaraca, futsaleri Centra su uspjeli zaprijetiti, a domaći igrači do poravnanja rezultata dolaze u 7. minuti preko Radmilovića.

Nakon toga Mostarci su pokuŔavali Ŕutevima sa distance ali je golman Centra bio raspoložen te odlično branio.

U 13. minuti Centar preokreće rezultat golom Sipovića, a na 3:1 je povisio tri minute kasnije Radmilović koji pogađa iz slobodnog udarca.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena gosti su uspjeli smanjiti na 3:2 preko Kahvedžića i tim rezultatom se otiÅ”lo na odmor.

Početkom drugog poluvremena Centar je imao dvije odlične Å”anse ali ih nije uspio realizirati. Na 4:2 Centar je povisio preko Radmilovića u 27. minuti sjajnim Å”utem sa distance, da bi dva minuta kasnije De Souza postavio konačan rezultat 4:3.

Pristupilo se izvođenju penala a bolji su bili igrači Centra.