5 : 2

Bilbija ugasio Zvijezdu 09

29.08.2018 Administrator DC

Ā Zrinjski je u zaostaloj utakmici petog kola Premijer lige BiH na svom terenu dočekao Zvijezdu 09 i slavio sa 5:2. Plemićima je ovo bila odlična prilika da se vrate u vrh tabele i uđu u seriju pobjeda nakon Å”to su prethodnog vikenda prekinuli niz od tri uzastopna poraza.Ā

Izabranici Blaža SliÅ”kovića uspjeli suĀ pet puta zatresti mrežu Zvijezde i tako na najbolji mogući način najaviti osmo kolo Premijer lige BiH u kojem će gostovati ekipi Krupe.Ā

VečeraÅ”nju utakmicu protiv Zvijezde obilježio je sjajni Nemanja Bilbija koji je postigao čak četiri gola. Mostarska ekipaĀ Ā je odlično otvorila utakmicu i već u Å”estoj minuti stigla do vodstva preko Bilbije, da bi prednost Plemića udvostručio Samir Bekrić u 31. minuti susreta.Ā  Ā

Rezultatom 2:0 zavrÅ”eno je prvo poluvrijeme, da bi nova kanonada golova uslijedila u nastavku igre. Zrinjski u 55. minuti stiže do trećeg gola preko Bilbije, a Zvijezda pet minuta kasnije uspijeva smanjiti rezultat pogotkom koji postiže Govedarica.Ā

Do kraja susreta Zrinjski uspijeva postići joÅ” dva gola, oba preko Nemanje Bilbije u 70. i 77. minuti za visoko vodstvo od 5:1, da bi konačan rezultat 5:2 postavio Tojčić u 82. minuti susreta.Ā  Zrinjski se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto na tabeli.Ā