3 : 0
2 : 0

Sloboda pobjedom najavila bolje dane

17.11.2018 Z. Ančić

Fudbaleri novogradske Slobode prekinuli su negativnu seriju pobjedom protiv Poleta iz Broda 3:0 u okviru 15. kola Druge lige Zapad.

Sloboda ne igra dobro ovo jeseni, a idealan protivnik da se prekine serija loših rezultata bio je Polet iz Broda. Novljani su prednosti došli u 12. minuti kada je mrežu poleta pogodio Desnica, a u finišu prvog poluvremena vođstvo domaćih udvostručio je Vučen.

U nastavku susreta gosti koji su u Novi Grad stigli sa samo 11 fudbalera nisu imali snage da ozbiljnije ugroze vođstvo domaćih, a sve dileme, ako ih je uopšte bilo riješio je Kovačević koji u 66. minuti povećava rezultat na, kako se kasnije ispostavilo konačnih 3:0.

Polet u proljećnom dijelu očekuje grčevita borba za opstanak s obzirom da na kontu ima 10 bodova, dok je Sloboda ovom pobjedom nagovijestila bolje dane na proljeće.