27 : 25

Gračanica bolja od Sloge

11.03.2019 Nenad Vasić

U veoma uzbudljivoj utakmici u prepunoj dvorani u Gračanici istoimena domaća ekipa savladala je dobojsku Slogu rezultatom 27:25. Sloga je ovu utakmicu odigrala odlično, momci su se borili kao lavovi. U odsudnim trenucima nisu imali sreće. Sudije su dosudile nekoliko diskutabilnih sedmeraca u korist domaće ekipe.

Domaći su otvorili susret vođstvom 2:0, a onda Sloga serijom 3:0 preokreće na 3:2 u 10.minutu. U 16.minutu gosti dolaze do plus dva 6:8. A zatim po ko zna koji put dolazi do pada koncentracije i sedam minuta bez postignutog gola, što Gračanlije koriste i sa tri uzastopna gola prelaze u vođstvo 9:8. Ipak Sloga na odmor odlazi sa golom prednosti 11:12.

U nastavku u prvih osam minuta igralo se gol za gol. U 44.minutu Sloga ima vođstvo 16:18 i dva minuta kasnije 18:20. A onda Hamidović sa dva gola i bivši saigrač Dobojlija Manjić dovode svoj tim u prednost 21:20. Igrao se 56.minut rezultat je bio izjednačen 24:24. A onda domaći odlaze na dva gola razlike 26:24 u 58.minutu. Tu prednost su sačuvali za pobjedu 27:25.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su izvrsni reprezentarivni golman BiH Admir Ahmetašević sa 14 odbrana i nezaustavljivi Dino Hamidović sa 13 golova. U redovima Sloge najefikasniji su bili Stefan Janković sa 6, te Goran Ristović i Haso Ćosić sa po 5 golova.

GRAČANICA – SLOGA (D) 27:25 (11:12)

GRAČANICA – Dvorana: “Luke”. Gledalaca: 700. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Gračanica 8(7), Sloga Doboj 3(2). Isključenja: Gračanica 4, Sloga Doboj 6.minuta.

GRAČANICA: Ahmetašević (14 odbrana), Šahdanović, Šestan, Tufekčić 4, Zvekić, Đulić, Mehmedović, Džinović 2, Živanov 3, Hamidović 13(7), Jovanović, Manjić 3, Musić, Bosić, Tomić 2, Mešić. Trener: Damir Doborac.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (9 odbrana, sedmerac), Bajović, Knežević (odbrana), Đurđević, Starčević, Perović 2, Milićević, Ristović 5, Stanković 1, Karanović 3, Tulendić, Zekić 3, Ćosić 5(2), Ristić, Janković 6, Maričić. Trener: Danko Panić.

Igrač utakmice: Dino Hamidović (Gračanica)

Premijer liga BiH Premijer liga BiH Premijer liga BiH Gračanica Sloga(D)