3 : 2

Radnik bolji od Slobode (video)

05.10.2019 Administrator DC

U okviru jedanaestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Radnik je na Gradskom stadionu Bijeljina dočekao FK Sloboda. Konačan rezultat utakmice glasio je 3:2.

Prva prava prilika na utakmici bila je već u petoj minuti, kada je Martelet Å”utirao sa desetak metara, ali je njegov udarac otiÅ”ao preko gola. Samo četiri minute kasnije ekipa iz Tuzle je doÅ”la u prednost. Strijelac gola bio je Smajić.

Ā

U nastavku su domaći preuzeli incijativu i tražili brzo izjednačenje, a ono je doÅ”lo u 21. minuti utakmice, kada je nakon centarÅ”uta Đurića mrežu gostujuće ekipe pogodio fudbaler gostiju, Beganović. Nakon ovog autogola, ekipa Radnika je joÅ” jače krenula prema naprijed i stigla i do preokreta.

Igrao se 36. minut, kada je Mekić iskoristio joÅ” jednu fantastičnu loptu od Đurića i nakon izlaska jedan na jedan sa golmanom lagano poentirao za puni preokret i rezultat od 2:1. Pet minuta kasnije sudija je svirao jedanaesterac za goste.