Ljubićić u zadnjim trenutcima prvog poluvremana smanjuje prednost gostiju
Utakmica završena

Remi Slobode i Ljubića

08.03.2020 Tekst i foto: Slobodan Dakić

Sloboda - Ljubić

MRKONJIĆ GRAD: U jednom od derbija 15. kola Druge lige Republike Srpske, grupa Zapad,  u Krupi na Vrbasu mrkonjićka Sloboda i Ljubić iz Prnjavora remizirali su 2:2.

Bila je to dobra i neizvjesna fudbalska predstava. Kada se sve sabere i oduzme rezultat je najrealniji.

Gosti su poveli sa 2:0 a Sloboda poravnala rezultat i u završnici meča mogli do pobjede.

Naime, gosti su poveli u petom minutu autogolom štopera Slobode Duška Mitrića.

Na 2:0 povisio je Dejan Živković iz brzog kontra napada. I kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena Obrad Tomčić, donedavni igrač Ljubića smanjuje vodstvo gostiju na 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, u 47 minuti  veteran Igor Mirković iz daljine plasira loptu u desni gornji ugao gola Ljubića, za rezultat 2:2.

Na terenu se igralo otvoreno. Bilo je šansi i se jedne i druge strane. Međutim, Mrkonjićani mogu da žale.Naime, u završnici meča Amović je pogodio prečku, a odbijenu loptu koju je uputio Zec golman Ljubića odbarnio.

Slobodi je i poništen gol Igora Mirkovića zbog navodnog ofsajda. Tako da Mrkonjićanima  ostaje žal da su prokockali pobjedu, mada su gubili 2:0.

Ipak, kada se sve sabere i oduzme neriješen rezultat je najrealniji.

Treba reći da su malobrojni gledaoci na stadionu Fudbalskog kluba Krupa mogli da uživaja u u dobroj fudbalskoj predstavi.

Obje ekipe su pokazale da su spremno ušle u šampionat, gdje im je želja plasman u vrh tabele. Zanimljivo je da su Sloboda i Ljubić  u prvom kolu jesenjeg dijela šampionata u Prnjavoru odigrale 2:2.