1 : 2

Pl: Čelsi preokretom slavio u derbiju

29.12.2019 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Čelsija savladali su Arsenal sa 2-1 u derbiju20. kola Premijer lige.

Arsenal je bolje otvorio meč. Prijetili su preko Luiza a prvi opasan pokuŔaj za goste imao je Maunt. Golom Obamejanga nakon greŔke Emersona, Arsenal je poveo sa 1-0. Iako je do kraja prvog poluvremena Arsenal bio bolji rival, promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Čelsija. Stvarali su Å”anse ali nisu mogli doći do gola. Ipak, upornost im se isplatila. Nakon katastrofalne grreÅ”ke Lena, Žoržinjo je pogodio za 1-1. Treba napomenuti da je Talijan morao dobiti drugi žuti karrton nekoliko minuta ranije, radi grubog prekrÅ”aja na Genduziju. Do kraja susreta Čelsi je doÅ”ao do preokreta a strijelac je bio Ejbraham.Ā

Čelsi je pobjedom pobjegao Arsenalu na velikih +11.