1 : 0

Pl: Novi kiks Totenhema, Lester siguran

01.01.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Sautemptona savladali su Totenhem sa 1-0 u 21. kolu Premijer lige.

Veoma rano domaći su došli do vodstva a strijelac je bio Dani Ings. Ingsu je to 12. gol na poslednjih 14 mečeva. Totenhem se potom konsolidovao. U završnici prvog poluvremena su prijetili a najopasniji je bio Kejn. Međutim, Soton je sačuvao vodstvo. U nastavku je Totenhem bio blijed. Međutim, dali su gol koji je poništen radi ofsajda. pri tome se i Kejn povrijedio i to je bio početak kraja. Do kraja susreta domaći su sačuvali prednost.

Novu pobjedu ostvario je i Lester koji je sa ubjedljivih 3-0 savladao ekipu Njukasla u gostima. Votford je sa 2-1 savladao ekipu Vulverhemptona i nastavio je tako sjajnu seriju pod vodstvom novog menadžera Najdžela Pirsona.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Southampton Tottenham