Antonio 1:0
18'

Remi Vest Hema i Sitija

24.10.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Vest Hema i Mančester Sitija odigrali su 1-1 u Ŕestom kolu Premijer lige.

Siti je imao inicijativu u prvih 15 minuta susreta ali nisu uspijevali stvoriti pravu priliku. U 18. minuti, Ŕok za ekipu Pepa Gvardiole. Antonio hvata ''makazice'' i donosi vodstvo svom timu. Do kraja prvog poluvremena Siti je imao posjed ali su bili potpuno bezidejni i nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Tim Pepa Gvardiole krenuo je odlučnije u drugo poluvrijeme. U 52. minuti, Siti dolazi do izjednačenja a strijelac je bio Fil Foden. Pritisnuo je Siti u nastojanjima da dođu do drugog kola i preokreta ali falilo im je ideje. U zavrÅ”nici su imali Å”anse preko Sterlinga i Mareza ali je Fabijanski sačuvao svoju mrežu.

Oba tima imaju po osam bodova s tim Ŕto Siti ima meč manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League West Ham United Manchester City