1 : 2
1 : 2

Vulvsi savladali Arsenal u gostima nakon 41 godine

29.11.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Vulverhemptona upisali su pobjedu u desetom kolu Premijer lige. Vulvsi su savladali u gostima Arsenal sa 2-1.

Meč je počeo Å”okantno. Nakon teÅ”kog sudara Luiza i Himeneza i prekida od devet minuta, Meksikanac je prevezen u bolnicu. Ipak, poveo je Vulverhempton i bez njega. Gol je postigao Neto u 27. minuti. Međutim, Arsenal je brzo izjednačio preko Gabriela. U 42. minuti gosti su doÅ”li do novog vodstva a gol je postigao Podens.

Arsenal je bio bolji rival u nastavku susreta. Prijetili su preko Sake, Nelsona a najbolju Ŕansu imao je Obamejang kada je Ŕutirao pored gola. Na kraju su gosti sačuvali vodstvo i doŔli do pobjede nad Arsenalom u gostima, nakon 41 godine.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Wolverhampton