1 : 2

Veče gostiju u Premijer ligi

26.01.2021 Đ. Malešević

Večeras je u Premijer ligi odigrano četiri susreta a u svakom su slavili gosti.

Arsenal je nastavio sa sjajnim rezultatom, savladavši Sautempton u gostima sa 3-1. Meč nije počeo dobro po Arsenal jer su domaći poveli preko Armstrong. Do kraja prvog poluvremena Arsenal pravi preokert. Prvo je izjednačio Pepe da bi Saka donio preokret. U nastavku susreta viđen je samo jedan gol a postigao ga je Lakazet za konačan rezultat.

Siti je bio dominantan te je sa 5-0 deklasirao Vest Brom u gostima. Dva gola dao je Gundogan dok su po jedan dali Kanselo, Marez i Sterling.

Lids je i drugi put u sezoni savladao Njukasl. Lids je slavio u gostima sa 2-1. Rapfinja je doveo Lids u vodstvo da bi Almiron donio izjednačenje domaćima. Ipak, Džek Herison na asistenciju Rapfinje donosi trijumf Lidsu.

Do pobjede je došao i Vest Hem. Vest Hem je sa 3-2 savladao ekipu Kristal Palasa u gostima. Poveli su domaći preko Zahe. Međutim, sa dva gola Souček donosi preokret svom timu. U nastavku Doson pogađa za 3-1 a u završnici Batčuaji samo smanjuje na 3-2.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Southampton Arsenal