2 : 0
2 : 0

Pobjede Čelsija i Vest Hema

15.02.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Čelsija savladali su Njukasl u poslednjem meču 24. kola Premijer lige. Čelsi je na ''Stemford Bridžu'' slavio sa 2-0.

Čelsi je prvi put zaprijetio preko Mikela Alonsa ali je ostalo 0-0. U 20. minuti, povrijedio se Ejbraham a zamijenio ga je Žiru. Pokazaće se to kao bitan momenat jer je Francuz 11 minuta kasnije pogodio za vodstvo Čelsija. U 39. minuti, Verner je konačno postigao gol i povećao na 2-0. U nastavku, gosti su imali Å”anse preko Viloka i Almirona ali nisu doÅ”li ni do utjeÅ”nog gola.

U prvom meču dana, Vest Hem je sa 3-0 savladao Šefilda. Golove su dali Rajs, Diop i Frederiks.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Chelsea Newcastle United