0 : 2
0 : 1

Everton nakon 22 godine savladao Liverpul u gostima

20.02.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Evertona savladali su Liverpul u 25. kolu Premijer lige. Everton je slavio na ''Enfildu'' sa 2-0.

Ekipa Karla Anćelotija povela je iz prve prave prilike. Golom Ričarlisona, došli su u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena, domaći su pokušavali doći do izjednačenja. Najbolju šansu propustio je Henderson. U nastavku je Liverpul napadao a najbolju šansu imao je Salah ali je Pikford odbranio.

U završnici susreta, Everton je dao i drugi gol. Arnold je startao na Kalverta-Luina a sudija Kavano dosudio je jedanesterac. Utisak je da je sudija pogriješio i da nije bilo elemenata za jedanesterac. Precizan sa bijele tačke bio je Sigurdson za konačnih 2-0.

Ovo je prvi put da je Everton dobio Liverpul u gostima nakon 22 godine.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Liverpool Everton