4/4
40 : 51

EL: Zvezda nastavila tradiciju protiv Armanija

18.11.2020 Đ. Malešević

Košarkaši Crvene zvezde upisali su četvrtu pobjedu u Evroligi. Zvezda je slavila u Milanu protiv Armanija, rezultatom 87-79.

Armani je bolje otvorio meč. Iako nisu briljirali igrom, na suvi kvalitet su imali prednost i na kraju su dobili prvi period sa 23-18. Domaći su čuvali prednost do završnice prvog poluvremena. U samoj završnici, Zvezda pravi preokret te trojkom Voldena odlazi na odmor sa vodstvom 48-44.

Zvezda je dobro otvorila drugo poluvrijeme te je došla do devet poena prednosti. Ipak, Armani se vratio na -2 i imali su kontru za izjednačenje koju nisu iskoristili. Sa četiri vezana poena Lojda, Zvezda je došla do šest poena prednosti. U poslednjem periodu, Zvezda je kontrolisala rezultat i na kraju je rutinski privela meč kraju.

Zvezda je ovom pobjedom nastavila tradiciju jer je i dalje bez poraza u duelima protiv Armanija, Zvezdu je do pobjede predvodio Lojd sa 17 poena dok je Micov predvodio domaće sa 13 poena.

Zvezda je sada na skoru 4-5 a za dva dana gostuje Barseloni.