1 : 0

Pobjeda Votforda, novi kiks Brentforda

20.03.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Votforda savladali su Birmingem sa 3-0 u 38. kolu ČempionÅ”ipa.

Votford je odlično otvorio susret te je u četvrtom minutu poveo preko Seme. Iako su bili dominantni tokom cijelog poluvremena, nisu uspjeli duplirati prednost. Čaloba je u 55. minuti duplirao vodstvo svoje ekipe. Votford tu nije stao pa su preko Greja doÅ”li do 3-0.Ā

Votford je trenutno drugi dok Birmingemu predstoji borba za opstanak.

U prvom meču kola, Brentford i Notingem odigrali su 1-1. Brentford je poveo u 12. minuti a strijelac iz penala bio je Toni. U nastavku susreta, gosti dolaze do izjednačenja a strijelac je bio Filip Krovinović. Ovim bodom Brentford se joÅ” viÅ”e udaljio od direktnog plasmana u Premijer ligu dok je Notingem napravio joÅ” jedan korak ka opstanku.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Watford Birmingham City