1 : 3
Protokol
Glavni sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) Prvi pomoćni sudija: Nemanja Vujadin (I.Sarajevo) Drugi pomoćni sudija: Davor Vukašinović (Rogatica) Četvrti sudija: Nikola Tešanović (Istočno Novo Sarajevo) Delegat: Milenko Đurić (Modriča) Kontrolor suđenja: Stevo Perić (Bijeljina)

Slobodi bodovi u Banja Luci

11.03.2022 Administrator DC

Pitanje pobjednika u meču 17. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske, između banjalučkog Željezničara i Slobode iz Novog Grada riješeno je već nakon 37. minuta. Gosti su tada stigli do prednosti od 0:3 i mirnom igrom sačuvali vođstvo i uknjižili su tri velika boda.

Domaćin je samo golom Staše Baštića u 62. minuti smanjio na 1:3, ali nije imao snage da ugrozi sigurno vođstvo Slobode.

Željezničar Sport tim – Sloboda 1:3 (0:3)

Banja Luka.Stadion: 'Željezničar'. Gledalaca: 70. Sudije: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo), Strijelci: Staša Baštić 62', [FK Željezničar ST (Banja Luka)]; Genaro Bautista Lelli 4', Genaro Bautista Lelli 14', Ljubomir Kovačević 37', [FK Sloboda (Novi Grad)]. Žuti kartoni: Veljko Tamidžija 40', Bojan Sladojević 72', Milan Savanović 53', Sergej Kalabić 69', [FK Željezničar ST (Banja Luka)]; Alen Nuhanović 36', [FK Sloboda (Novi Grad)];

Željezničar ST: Veljko Tamidžija (G) , Bojan Sladojević , Damjan Mitrović (od 58' zamijenjen sa Momir Zečević), Milan Savanović , Staša Baštić , Dragan Trivunović (od 73' zamijenjen sa Miloš Bajić), Srđan Ružičić , Đorđe Đogić , Sergej Kalabić , Aleksandar Petrović (K) , Makarije Kostadinović

Sloboda : Elvir Trako (G) , Milan Lalić (od 74' zamijenjen sa Mile Kovačević), Mateja Dodig (K) , Franco Aleksis Abrego , Marin Samardžić , Mujo Smajić (od 82' zamijenjen sa Lazar Radišić), Denis Bogučanin , Đenaro Bautista Leli , Alen Nuhanović (od 74' zamijenjen sa Saša Stojnić), Valentin Alvarez (od 57' zamijenjen sa Armando Bobaj), Ljubomir Kovačević (od 57' zamijenjen sa Edin Kesić)