10.07.2022 Administrator DC

Ā

Ā

Partizan je u Ivanjici na otvaranju sezone pobedio Javor 4:0.

Bravu rivala je prvi otključao u 21. minutu "bonus"Ā Mihajlo Petković, sa ivice kaznenog je sjajnom dijagonalom u dalji ugao matiraoĀ Velimirovića.

U nastavku je na sličan način, samo sa manje razdaljine pogodioĀ NathoĀ za 2:0.

U 59. minutu veliku radost navijača Partizana, produkt golaĀ Rikarda GomeÅ”aĀ na asistencijuĀ Patrika Andradea, ubrzo je anulirala podignuta ruka sudijeĀ MiloÅ”a Milanovića: na intervenciju iz VAR sobe (Srđan JovanovićĀ iĀ MiloÅ”Ā Simović) opravdano je poniÅ”ten gol gostiju.

Razlog -Ā Samed BaždarĀ prethodno je napravio prekrÅ”aj nadĀ MilanomĀ Obradovićem, sekund pre nego Å”to mu jeĀ Bibars NathoĀ oduzeo loptu.

Kasnije su pogodili i mlađaniĀ Baždar, a u nadoknadi iĀ Rikardo GomeÅ”Ā sa kreča, nad njim je i skrivljen penal.

U drugom kolu, sledećeg vikenda, Partizan će u NiÅ”u igrati protiv Radničkog, a Javor će kao gost igrati u Bačkoj Topoli protiv TSC-a.

Javor ā€“ Partizan 0:4 (0:1)

Ivanjica - Stadion: Javora.Ā Gledalaca: 3.000.Ā Sudija: MiloÅ” Milanović (Ćuprija).Ā Pomoćnici: Milan Å utulovićĀ  (Novi Sad) i Stefan Vojnić (Boljevac).Ā Å½uti kartoni: Marčić, Gigić, Maletić (Javor).Ā Strelci: 0:1 Petković u 21, 0:2 Natho u 68, 0:3 Baždar u 76, 0:4 Rikardo (jedanaesterac) u 90+3. minutu

JAVOR: Velimirović, Dolmagić (71. Salihović), Petrović, Obradović, Grabež, Marčić, Gojković (64. Ivelja), Nikolić, Eliomar (56. Kembel), Luković (64. Maletić), Gigić (63. Odueni).

PARTIZAN: Stevanović, Filipović, Saničanin, Marković (85. Vujačić), UroÅ”ević, Zdjelar, Natho (70. Lutovac), Andrade (84. Å ehović), Mening (71. Terzić), Rikardo, Petković (56. Baždar).