• Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Protokol
Sudije: Dragan Kesić (GradiÅ”ka) [Glavni], Božidar Rustić (GradiÅ”ka) [Pomoćnik], Goran Dujak (Odžak) [Pomoćnik]
-120'
Protokol
-180'
first_halftime
Å ut na gol
Luka Kulenović
Dobru priliku propustio je Kulenović.
88'
slabu reakciju Trake kaznio je Ćuže.
78'
Trako je sačuvao mrežu nakon odlične prilike Zrinjskog.
45'
Pogodio je sa bijele tačke.
35'
Čolić je sruÅ”io igrača Zrinjskog.
34'
Novu priliku za ekipu iz Mostara nije iskoristio Ćuže.
31'
Å ut na gol
Dvije dobre prilike Zrinjskog u jednom napadu, ali Trako oba puta odlično reaguje.
29'
Å ut na gol
Tomislav KiÅ”
Sa nekih sedam metara KiŔ tuče visoko preko gola.
27'
Å ut na gol
Dobra prilika za Slogu, ali je udarac jednog igrača iz Doboja izblokiran
13'
Ostalo
Gosti imaju laganu terensku inicijativu, ali bez prilika pred golom domaćina.
11'
Iskoristio je zbunjenost Čolića i sa nekih 13 metara matirao je Traku.
11'
Dobru akciju Sloge golom je krunisao BaÅ”tić.
2'
Postava
Elvir Trako(G) , MiloÅ” Nikolić , Nikola Popara , UgljeÅ”a Stevanović , Mario Krstovski , David Čolić , Milan Lalić , Obrad Starčević , DuÅ”an Ristić (K), StaÅ”a BaÅ”tić , Milan Milanović , REZERVE Ilia Gučmazov(G) , Franko Dadić , Dimitrije Zajić , Ivan Đorić , Ostoja Å aula , Demir Peco , Vasilije Perković , Adonis Bilal , Luka Kulenović ,
-45'
Postava
Marin Matej Topić(G) , Hrvoje BariÅ”ić (K), Josip Ćorluka , Tomislav KiÅ” , Matija MalekinuÅ”ić , Mario Ćuže , Silvio Ilinković , Kerim Memija , Marin Magdić , Karlo Kamenar , Milan Vukotić , REZERVE Luka PrÅ”lja(G) , Ivan Jukić , Nikola Mandić , Franko Sabljić , Almir Bekić , Antonio Prskalo , Petar Sučić , Mario Tičinović , Matej Senić ,
-45'

Sloga poražena u Doboju

12.05.2023 Administrator DC

Fudbaleri Zrinjskog kao gost su rezultatom 3:1 savladali Slogu u prvoj utakmici 31. kola m:tel Premijer lige BiH

Fudbaleri dobojske Sloge ugostili su danas Zrinjski u prvom susretu 31. kola m:tel Premijer lige BiH, znajući da imaju zlatnu šansu da eventualnim trijumfom već sada prebrinu sve brige oko opstanka. Svakako ih je ohrabrivala činjenica da Zrinjski u srijedu igra finale Kupa BiH protiv Veleža te da, sve i da je želio, psihološki nije mogao biti sto posto u ovom meču.

Mostarski tim je u dosta izmijenjenom sastavu ušao u večerašnji duel, a Sloga je imala otvorenje iz snova. Staša Baštić je već u drugoj minuti pogodio mrežu gostiju. Prethodno je ponajbolji fudbaler Sloge Krstovski šutirao, Topić je odbio loptu, a Baštić nije imao težak zadatak da savlada čuvara mreže Z

Nije dugo trajala radost domaćih. Iako je igrao u izmijenjenom sastavu, Zrinjski je ipak imao i pojedine startere na terenu, a jedan od njih je Mario Ćuže. On je u 11. minuti postigao gol nakon što je jako lijepo prevario čuvara u kaznenom prostoru domaćih, a tome je prethodio još jedan prodor i ubačaj sa desne strane neumornog Josipa Ćorluke.

Loše vrijeme sigurno je doprinijelo da gledamo tešku borbu na ne baš idealnom terenu, ali i u takvoj borbi imale su obje ekipe po nekoliko polušansi, prije nego je Zrinjski stigao do vodstva. U 35. minuti sa bijele tačke je pogodio Tomislav Kiš, nakon što je u kaznenom prostoru domaćina oboren Mario Ćuže.

Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog dijela, iako je Zrinjski imao nakon gola i pojedine šanse da dovrši posao.

U nastavku susreta, mostarski tim je uspostavio apsolutnu kontrolu dešavanja na terenu. Nastojala je Sloga da nekako zaprijeti i dođe do pogotka i potencijalno boda, ali nije to domaćima baš polazilo za rukom. S druge strane, i Zrinjski je, da je htio, bez dileme mogao još angažovanije odigrati, no majstorski je kontrolisao meč.

U 78. minuti, gosti su riješili sve dileme. Trako nije idealno reagovao nakon ubačaja iz kornera, lopta je stigla do Ćužea, a ovaj je još jednom pogodio za rješavanje svih dilema.

Promjena do kraja meča nije bilo, pa je mostarski tim upisao trijumf i sada ima 75 bodova, dok je Sloga ostala na 34 boda.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Sloga Meridian Zrinjski