Rudari iščupali bodove

Preokretom u drugom poluvremenu fudbaleri Rudar Prijedora su došli do prve pobede u sezoni, u premijernom meču na svom Gradskom stadionu, protiv izuzetno čvrste i kompaktne Sutjeske iz Foče – 2:1 (0:1).

Poveli su gosti u 18. minutu poslije greške Bojana Burazora na sredini terena Jovan Bokić je lobovao Nemanju Petrovića sa 35 metara. Bio je to rezultat prvog dela. U nastavku su rezervisti Borisa Savića doneli preokret.

Prvo je u 63. minutu u gužvi pred golom Fočaka najsnalažljiviji bio Ognjen Jaćimović, da bi u 85. minutu Marinko Rastoka prodorom pod desnoj strani i odličnim udarcem Rudar Prijedoru doneo prvu prvenstvenu pobedu.

Rudar Prijedor – Sutjeska 2:1 (0:1)

Gradski stadion u Prijedoru. Bez gledalaca. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Strelci: Jaćimović u 63. i Rastoka u 85. minutu za Rudar Prijedor, a Bokić u 18. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Matović, Kovačević (Rudar Prijedor), Radović, Gabela, Milenković, Milutinović, Bokić, trener Rašević (Sutjeska).

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Pekija, Gavranović, Kulenović (od 46. Kovačević), Burazor (od 46. Jaćimović), Marić (od 73. Dojčinović), Stjepanović, Zekanović (od 83. Miličević), Matović (od 46. Rastoka), Ivetić, Marmat.

SUTJESKA: Tomić, Filipović, Mirković, Milenković, Rašević, Radović, Bokić, Milutinović, Gabela (od 90+2. Ćevriz), Šupić, Mojović (od 78. M. Vasiljević).

Slavija 1 : 1 Borac
Jedinstvo 0 : 1 Leotar
Ljubić 4 : 0 Tekstilac
Podrinje 0 : 0 Drina
Kozara 1 : 1 Modriča
Sloga 1 : 3 Zvijezda 09