Fortuna razbila Modriču i pobjegla iz zone ispadanja

Fortuna vs Modriča

Fudbalerke Forutne iz Živinica na najbolji mogući način započele su drugi dio sezone u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine, pošto su na svom terenu deklasirale ekipu Modriču rezultatom 9:0.

Tim iz Živinica odigrao je veoma dobru utakmicu i pitanje pobjednika riješio nakon prvih 12. minuta meča kada je bilo 4:0. Praktično u prvom napadu Fortuna je došla do prednosti preko Mirnese Kurtić, da bi u roku od deset minuta još jednom ona upravo zatresla mrežu, te po jedan dodale Amina Mujanović i Lamija Oštraković.

Drugo poluvrijeme Fortuna je nastavila u istom ritmu, dok Modriča, gotovo da nije imala niti jednu priliku na utakmici. Oštraković, kojoj je ovo debi za seniorski tim u najvišem rangu takmičenja svoj drugi gol krunisala je u 57. minutu, da bi nešto kasnije i Mujanović na svom debiju postigla i svoj drugi gol u 65. minutu.

Konačan rezultat postavile su Selma Hasić, Dženana Oštraković i Rabija Kešetović u samom finišu iz kaznenog udarca, pogodila je veznjakinja tima iz Živinica za siguran start druge polusezone u bh. eliti.

Fortuna je ovom pobjedom izašla iz zone ispadanja, dok će Modriča, po svemu sudeći na kraju sezone napustiti ovaj rang takmičenja na kraju ove sezone.

ŽFK Fortuna Živinice - ŽFK Modriča 9:0 (4:0).
Stadion: Gradski u Živinicama.